Jak używać Photoshopa bez kupowania, ściągania ani instalowania?

Photoshop to najpopularniejszy i czołowy program graficzny. Niestety nie wszyscy wyrażają chęć kupna owego programu, gdyż wyszukana jakość wiąże się z wygórowaną ceną. Nie da się ukryć, iż Photoshop już został "spiratowany" i jego nielegalne wersje krążą po Internecie. Ściąganie tego jest przestępstwem. Na szczęście można zupełnie legalnie i bez żadnych kosztów korzystać z tego innowacyjnego programu za pośrednictwem przeglądarki!

  • http://pixlr.com/editor/?utm_content=MG&utm_source=MG#6785
  • Mozilla Firefox
  • Dodatek Pixlr Grabber https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/9924/
  • Sumo Paint: http://www.sumopaint.com/app/
1

Otwieramy Mozillę Firefox i wchodzimy na stronę:
http://pixlr.com/editor/?utm_content=MG&utm_source=MG#6785 .
Oto przeglądarkowy Photoshop działający dokładnie jak ten prawdziwy. Jak widać, panel trochę różni się od oryginalnego; każde narzędzie ma własną pozycję, co w oryginalnym panelu PS-a jest zminimalizowane do multiikon z podobnej kategorii (np. wypełnienie farbą lub gradientem). Opcji ma prawie tyle co Photoshop, z tego co zauważyłem jest uboższy tylko o "Wypełnienie" ("Fill"- występuje tylko "Krycie - Opacity") oraz niektóre skróty klawiszowe nie działają poprawnie (inne skróty niż w graficznym czarodzieju odpowiadają poszczególnym czynnościom). Filtry także występują trochę w inne postaci- występuje połowa z programu, reszta jest charakterystyczna dla edytora, co nie oznacza gorsza. Porównując do wersji, strona przypomina Photoshopa Creative Suite 3 (CS3).


2

W kroku pierwszym wskazałem uruchomienie Mozilli, co oczywiście ma swój powód. Dla Mozilli został wydany dodatek umożliwiający korzystanie z prawego przycisku myszy. Klikając np. w Operze na obszar pracy programu, wyskoczą nam opcje charakterystyczne dla obiektów Flash. Dzięki Mozilli można swobodnie wklejać czy wycinać elementy zdjęcia bez ingerencji opcji "Edycja". Dodatek ten można ściągnąć stąd: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/9924/ .


3

Polska wersja.
Jeżeli na początku zniechęciłeś się, widząc angielskie napisy, wejdź w opcję "Language" i wybierz pozycję "Polski". Oczywiste, lecz może umknąć naszym oczom. Wprawdzie tłumaczenie nie jest kompletne, w oknie programu widnieje kilka nieprzetłumaczonych opcji, lecz nie powinno stanowić to problemu.


4

Sumo Paint.
Oprócz opisanego wyżej grafika internetowego, istnieje także Sumo Pait (http://www.sumopaint.com/app/). Aplikacja jest bardzo zbliżona do poprzedniej, lecz nie taka sama. Opcje ma podobne, tylko trochę inną szatę graficzną. Uboższa jest o języki - występuje tylko po angielsku. Wersja nie jest gorsza, lecz osobiście polecam bardziej Pixlr Editor, ze względu na większe podobieństwo do Adobe Photoshopa.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.10.2010

Komentarze

FaYnE :)
Choć wersja PeeSa nieco 'przykurzona' to i tak stronka przydatna.
Przynajmniej (lub przede wszystkim:) dla Userów rozpoczynających swoją 'zabawę' z programami do tworzenia-edycji plików graficznych. Ale - oczywiście - nie tylko.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-20 23:31:03