Jak uzupełnić oraz uaktualnić biblioteki DirectX ?

DirectX to zestaw funkcji systemów Windows niezbędny do prawidłowego wykonywania zadań związanych zwykle z aplikacjami multimedialnymi, a także z różnego rodzaju innym oprogramowaniem opierającym swoje działanie na tej technologii opracowanej przez Microsoft. Często właśnie biblioteki DirectX odpowiedzialne są przykładowo za poprawne i płynne generowanie grafiki czy też dźwięku w grach komputerowych, przy odtwarzaniu-nagrywaniu filmów lub muzyki, podczas pracy z obrazami 2D/3D, itp. Zalecane jest zatem by w danym systemie operacyjnym zainstalowana była najnowsza i jak najpełniejsza wersja poszczególnych komponentów DirectX. A troszkę tych komponentów jest. W skład DirectX wchodzą bowiem między innymi biblioteki: DirectSetup, DirectGraphics, DirectPlay, DirectSound, DirectMusic, DirectShow, DirectCompute oraz jeszcze kilka innych. Jak więc szybko i łatwo sprawdzić dostępność aktualizacji wszystkich składników DirectX dla Twojego systemu?...

  • Windows
  • Uprawnienia administratora
  • Dostęp do sieci Internet
1
http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3 http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3

Przejdź na stronę http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3 oraz pobierz i zapisz plik: dxwebsetup.exe.


2

Zakończ działanie wszystkich uruchomionych programów (tych widocznych w pasku zadań) a następnie uruchom pobrany plik z uprawnieniami administratora.


3

Po przeczytaniu oraz zaakceptowaniu umowy licencyjnej kliknij przycisk "Dalej".


4

Teraz uwaga na dodatkową instalację paska BingBar - odznacz tę opcję i klik na "Dalej". No chyba że preferujesz "bogato wyposażone" przeglądarki to pole te pozostaw zaznaczone.


5

Po krótkiej analizie zostaniesz poinformowany o możliwości przeprowadzenia aktualizacji oraz o rozmiarze plików do pobrania - aby kontynuować kliknij przycisk "Dalej".


6

Rozpocznie się pobieranie brakujących w systemie bibliotek...


7

...a następnie proces instalacji oraz aktualizacji.


8

Na koniec kliknij przycisk "Zakończ" i ponownie uruchom komputer.


9

Jeżeli po Kroku-4 zostanie wyświetlony takie okienko - oznacza to że wszystkie potrzebne komponenty DirectX są już zainstalowane w Twoim systemie i nie wymagają żadnych aktualizacji.


10

Uwagi i spostrzeżenia

  • Co jakiś czas można pobrać z Internetu najnowszą wersję aparatu DX Web Setup i sprawdzić dostępność aktualizacji dla komponentów DirectX.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.05.2012

Komentarze