Jak usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości z poczty Gmail?

W taj poradzie znajdziesz odpowiedź na pozornie proste pytanie: jak usunąć wszystkie nieprzeczytanie wiadomości w Gmailu? Każdy z nas otrzymuje liczne subskrypcje, powiadomienia. Czasami nie mamy możliwości lub chęci przeczytać każdą z tych wiadomości. Po jakimś czasie na naszym koncie uzbiera się setki lub tysiące nieprzeczytanych wiadomości. Ja miałem kilkadziesiąt stron nieprzeczytanych wiadomości. Można usuwać je strona po stronie, lecz to potrwa wieki. Jak je wszystkie usunąć kilkoma kliknięciami? Okazało się to dość trudne. Dość długo szukałem sposobu na szybkie i proste ich usunięcie. Poniżej przedstawiam najprostszy i najszybszy sposób usunięcie wszystkich nieprzeczytanych wiadomości

  • Poczta Gmail
  • Tony nieprzeczytanch wiadomości!
1
Wybór wszystkich nieprzeczytanych wiadomości Wybór wszystkich nieprzeczytanych wiadomości

W oknie wyszukiwarki w poczcie Gmail wpisujemy komendę is:unread. Ta komenda wyświetli nam wszystkie wiadomości nieprzeczytane w Gmailu. Następnie należy wybrać opcję "Wybierz" (zaraz nad listą wiadomości) oraz zaznaczyć "Wszystkie". Ilustracja obok przedstawia tą czynność.


2

Ale to nie koniec. Obecnie zaznaczyliśmy tylko i wyłącznie wiadomości na jednej stronie. A przecież musimy usunąć kilkadziesiąt (kilkaset?) stron nieprzeczytanych wiadomości! Przejdźmy do sposobu, w jaki naprawdę można zaznaczyć WSZYSTKIE nieprzeczytane wiadomości w całej naszej skrzynce pocztowej.


3
Wybranie wszystkich wiadomości w całej skrzynce Wybranie wszystkich wiadomości w całej skrzynce

Zapewne tego nie zauważyliście, że po zaznaczeniu opcji wybrania wszystkich wiadomości nad listą tytułów wiadomości e-mail (przyjrzycie się dokładnie!) pokazała się opcja: "Wybrano wszystkie wątki na tej stronie. Wybierz wszystkie wątki odpowiadające kryteriom wyszukiwania". Klikamy tą opcję (dokładnie tak, jak pokazałem na zdjęciu) i mamy już oznaczone wszystkie nieprzeczytane wiadomości.


4

Pozostaje tylko kliknąć "Usuń". I po bólu! Wasza skrzynka Gmail jest czysta!


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Korzystając z tej metody należy uważać, żeby nie popełnić błędu, gdyż operujecie na absolutnie wszystkich wiadomościach w skrzynce - nie chceci ich stracić:)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.08.2012

Komentarze