Jak usunąć Delta Search z przeglądarki Internet Explorer?

Uciążliwy pomocnik Delta Search mocno utrudnia ci życie. Nie ma problemu możesz się go pozbyć. Poniżej znajdziesz informacje jak tego szybko dokonać.

  • Spyboot,
  • aktualizacja bazy danych przez Internet.
1

Co to właściwie jest i jak działa?

Co to właściwie jest i jak działa? Nasz "bezcenny" pomocnik, czyli niechciany Delta Search.

Delta Search do rodzaj dodatku do Internet Explorera, który wykonuje szereg podejrzanych działań. Między innymi w naszym imieniu dostarcza nam świeżutkie reklamy. Program może nam się zainstalować podczas pobierania plików za pomocą różnych "setup.exe" z sieci i jest dość trudny do opanowania. Program podczas instalacji ingeruje w rejestr systemowy oraz tworzy własny katalog, w którym umieszcza pliki uruchamialne z rozszerzeniem .dll.
W kolejnych krokach ustawia stronę startową przeglądarki i wyszukiwania oraz przy każdym otworzeniu nowego okna sugeruje nam spersonalizowaną przeglądarkę Delta Search.


2

Jak usunąć efekty instalacji automatycznie?

Jak usunąć efekty instalacji automatycznie? Lekarstwo i szczepionka na przyszłość, czyli łatwy w użyciu SpyBot.

Lekarstwem jest Spybot Search & Destroy firmy Safer Networking Limited.
Dzięki analizie logu instalacyjnego oprogramowania Delta Search programiści oprogramowania SpyBot stworzyli procedurę usuwającą pliki dll tego oprogramowania oraz naprawiającą rejestr systemowy.
Program należy pobrać i zainstalować na komputerze. Następnie zaktualizować bazę danych zagrożeń i poddać komputer procesowi wykrywania i niszczenia znalezionych adware i innych zagrożeń.
Można również komputer "zaszczepić" (zabezpieczyć) na przyszłość, wciskając przycisk "Ochrona" z ikonką tarczy. Program uszczelnia przeglądarkę pod względem potencjalnych znanych zagrożeń.
UWAGA! Oprogramowanie jest darmowe jedynie do użytku domowego.


3

Zrestuj komputer

Po procesie uszczelniania i usuwania zagrożeń komputer resetujemy.
Teraz na nowo ustawiamy stronę startową w przeglądarce na swoją ulubioną oraz wyszukiwarkę na taką która nam pasuje np. google.com.


4

Bardziej zaawansowana metoda

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Windowsa istnieje też metoda ręcznego usunięcia Delta Search.
Wystarczy wszystkie zapisy w rejestrze systemowym o podobnym brzmieniu:
"www.yd.delta-search.com/?babsrc=NT_ss&mntrId=FCAC001E37DD6528&affID=119357&tt=040713_rdrctful&tsp=4934" zastąpić np. "www.google.com".
Dodatkowo należy skasować katalog : "Delta Search" z katalogu "Program Files".


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.10.2013

Komentarze

Dobra i bardzo przydatna porada.
Do usuwania wszelkiego rodzaju komponentów adware, hijacker, PUP, itp polecę tutaj jeszcze AdwCleaner autorstwa Xplode. Aplikacja ta podczas skanowania również dokładnie analizuje systemowy rejestr wyszukując w nim potencjalnie niebezpieczne i szkodliwe wpisy/klucze.
Pobieranie/Info:
http://general-changelog-team.fr/en/tutorials/44-english/tutorials/software/313-how-to-use-adwcleaner-version-3-x