Jak ustawić telefon, aby bateria dłużej trzymała?

Chyba każdy z użytkowników telefonu komórkowego ma ten sam problem - krótko trzymająca bateria. Nie mówię tu oczywiście o modelach w których czas czuwania dochodzi do 2 tygodni. Mi osobiście w Samsungu d900i bateria trzyma ledwo dwa dni, co jest wielką udręką. Ciągle muszę pamiętać, aby mieć ze sobą ładowarkę. Jest kilka rzeczy dzięki którym wydłużyłem czas czuwania telefonu, gdyż wcześniej codziennie wieczorem musiałem ładować telefon.

1

Po pierwsze. Nie trzymaj na telefonie tego, co nie jest Ci potrzebne. Może nie zauważysz od razu różnicy że telefon trzyma o trzy dni dłużej, bo to praktycznie nie możliwe, ale to jest tylko jeden z kroków, który odciąży oprogramowanie telefonu, a co za tym idzie - zużycie baterii.


2
 • 3G -
  Jeśli posiadasz tą funkcję w telefonie, a nie używasz jej, to koniecznie ją wyłącz. To jest prawdziwy smok pożerający baterię :)


3
 • Podświetlenie klawiatury -
  Niektóre telefony, jak mój D900i mają funkcję dzięki której sam mogę ustalić w jakich godzinach będzie mi się podświetlać klawiatura. Osobiście mam ustawione od 17:00 do 6:00. Te małe diody też lubią wykorzystywać odpowiednio baterię.


4
 • Jasność ekranu -
  Jeśli nie przeszkadza Ci to, czy ekran będzie trochę ciemniejszy czy jaśniejszy to polecam też zmniejszenie jasności ekranu. To też mały krok, który zaoszczędzi nam energię z baterii.


5
 • Moduł Bluetooth -
  Pamiętaj, aby wyłączać moduł bluetooth jeśli tylko skończyłeś go używać. Po pierwsze zaoszczędzisz baterię, a po drugie przez włączony bluetooth ktoś będący niedaleko Ciebie może włamać się na Twój telefon.


6
 • Tapeta -
  Tapeta zwykła, nie animowana, ani żaden pokaz slajdów czy jeszcze inne dziwactwa. Animacje pobierają naprawdę bardzo wiele energii z baterii.


7
 • Warunki atmosferyczne -
  Na zimę polecam noszenie telefonu w tzw. skarpecie, gdyż nie jest mu wtedy tak zimno :), a tak naprawdę to od zbyt dużego wyziębienia skraca się żywotność baterii.

  Podobnie latem. Nie noś wiecznie telefonu w ciasnej kieszeni. Jeśli siedzisz np przed komputerem, to wyjmij telefon z kieszeni, połóż na biurku i daj mu odpocząć od ciepła. Tak samo, gdy jedziesz samochodem, wyjmi i połóż albo do schowka, albo wsadź w stojak lub połóż na podkładce nano stick.


8
 • Ładowanie -
  Chyba krok najważniejszy. Nie podładowuj baterii. Poczekaj aż wyczerpie się do końca i dopiero wtedy podłącz telefon do ładowarki. Ciągłe podładowywanie skraca żywotność baterii.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 06.07.2010

Komentarze

No tak :) ja aż takich funkcji nie mam, wiec dlatego nie wspomniałem o tym. Ale z opinii wielu osób już teraz wiem, że jest to smok pochłaniający baterię.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-27 10:11:15

W moim telefonie dużo daje również wyłączenie GPS.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-27 01:14:22

Baterie dedykowane są objęte gwarancją. Wiem że w Nokii miałem chyba na 6 miesięcy gwarancję

Ostatnio zmieniony: 2011-01-25 15:22:15

Problemem z bateriami jest to, że zazwyczaj nie są objęte gwarancję. O ile telefony powstają zazwyczaj w jakiś cywilizowanych krajach (Francja, Korea płd. itp.) to baterie do nich za zwyczaj pochodzą z chin - co każdy użytkownik telefonu może sam sprawdzić, czytając to co ma napisane na baterii.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-25 14:49:19

Ja mam samsunga c3050 i to jest po prostu jakiś kiepski żart producenta. Od samego początku bateria (po sformatowaniu) trzyma 2-3 godziny, telefon był na gwarancji, oddałam go do serwisu mimo to nadal jest tak samo gdyż stwierdzili ze wszystko jest w porządku

Ostatnio zmieniony: 2010-09-12 11:02:14

Dobra, konkretna, praktyczna porada. Takie lubię ;-)

Ostatnio zmieniony: 2010-08-04 18:46:58