Jak uruchomić stronę www jako samodzielną aplikację?

Przeglądarka www to potężne narzędzie, bez którego ciężko jest obcować z komputerem. Jednak przeglądanie zasobów internetu niesie za sobą także pewne zagrożenia - m.in. jest to źródło mnóstwa stron, które mogą rozproszyć naszą uwagę. Jeśli uruchamiasz akurat przeglądarkę tylko po to by sprawdzić pocztę lub serwisy społecznościowe być może zainteresuje Cię program Prism od Mozilla Labs.

1

Prism to prosta aplikacja, którą można pobrać ze strony http://prism.mozillalabs.com/ jako samodzielną aplikację działającą na trzech głównych platformach windows, linux i mac os x lub jeśli już korzystamy z przeglądarki Firefox, możemy pobrać odpowiedni dodatek.


2
Okno programu Prism. Okno programu Prism.

W przypadku pobrania aplikacji, po jej uruchomieniu pojawi się proste okno dialogowe, w którym wystarczy podać takie informacje jak:
- adres URL strony, z której chcemy stworzyć aplikację
- nazwę, jaką chcemy nadać programowi
- miejsce, gdzie zostanie utworzony skrót do programu, tak by można go było łatwo znaleźć
Dodatkowo jest kilka dodatkowych opcji, w tym wybór ikonki (standardowo program pobiera faviconę przypisaną do danej witryny).


3
Instalacja dodatku Prism do przeglądarki Firefox. Instalacja dodatku Prism do przeglądarki Firefox.

Jeżeli korzystamy z przeglądarki Firefox, możemy szybko doinstalować odpowiedni dodatek wchodząc w menu Narzędzia->Dodatki.
Po zainstalowaniu dodatku, wchodzimy na wybraną stronę www, po czym klikając w menu Narzędzia->Convert Website to Application... ukaże się to samo okno dialogowe programu Prism, jak w poprzednim punkcie.


4

Utworzone w ten sposób aplikacje pozwalają nam skupić się wyłączeni na danej witrynie. Dodatkowo nie jest potrzebny żaden pasek nawigacyjny, przez co zawartość strony zajmuje maksymalną przestrzeń danego okna.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.08.2010

Komentarze

Bardzo ciekawa porada :)

Ostatnio zmieniony: 2010-08-11 19:10:42