Jak uratować dane z porysowanych płyt CD/DVD?

Często bywa tak, że radość z przypadkowo odnalezionej płyty ze starymi piosenkami czy zdjęciami rodzinnymi zostaje szybko zniwelowana przez rozgoryczenie spowodowane niemożliwością odczytania danych z tej płyty. Na ratunek przychodzi nam program Unstoppable Copier, który pomoże nam w wyciągnięciu z niej uszkodzonych plików.

  • Uszkodzona płyta
  • program Unstoppable Copier (link w poradzie)
1

Pierwszym krokiem oczywiście jest pobranie programu ze strony producenta.
http://www.roadkil.net/program.php?ProgramID=29

Standardowo - wybieramy wersję systemu z którego korzystamy, rodzaj pliku do pobrania (wersja instalacyjna lub w postaci jednego pliku - ja wybrałem drugą) i klikamy przycisk Download.


2

Po otwarciu aplikacji wyskoczy nam okienko z pytaniem czy zgadzamy się z postanowieniami licencji na której rozpowszechniany jest program (freeware). Jeśli chcemy skorzystać z programu to oczywiście klikamy Yes ;)


3

W zakładce Ustawienia możemy zaznaczyć dodatkowo kilka opcji, warto włączyć "Kopiuj najpierw pliki nieuszkodzone", co skutkuje 'zabawą' z uszkodzonymi plikami na samym końcu.


4

Ostatnim krokiem oczywiście jest skopiowanie na dysk twardy uszkodzonych plików. Wracamy do zakładki Kopiuj, ustalamy źródło (napęd CD/DVD) i folder docelowy (czyli miejsce na naszym dysku gdzie pliki mają zostać skopiowane). Następnie klikamy przycisk Kopiuj po prawej stronie okna i czekamy aż pliki zostaną wgrane na nasz komputer.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zakładka Batch Mode pozwala na kopiowanie plików z wielu różnych źródeł w tym samym czasie.


  1. Wiktor Lipiński Wiktor Lipiński

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.06.2010

Komentarze

http://www.mowimyjak.pl/technologie-i-auto/inne/jak-uratowac-dane-z-porysowanych-pyt-cddvd,100_34330.html
krok po kroku
przejrzyscie opisane
dziala , sprawdzilem

Ostatnio zmieniony: 2012-01-01 16:00:38

Nie no niezły program, ale ja jak ostatnio miałem problem z moimi 4 płytkami wysłałem je do takiego serwisu, czy w sumie nie wiem jak to nazwać, w każdym razie skorzystałem z takiej stronki regeneracja-plyt.pl. Myślałem o tym żeby mi je naprawili w wypożyczalni w moim mieście, ale strasznie dużo za to chcieli, masakra

Ostatnio zmieniony: 2011-06-02 10:25:07

Spoko przyda się:)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-07 13:31:33

Dzięki, nawet czegoś takiego nie znałem :)

Ostatnio zmieniony: 2010-12-27 09:33:34