Jak uchronić się przed niechcianą pocztą mailową?

Popularny SPAM może bardzo uprzykrzyć korzystanie z internetowego konta pocztowego. Na szczęście możemy znaleźć kilka możliwości uwolnienia się o problemu zapchanej skrzynki przez niepożądane wiadomości.

  • Jeden z programów pocztowych umożliwający tworzenie reguł anty spamowych
1
Włączania opcji automatycznego usuwania niechcianych wiadomości przez program pocztowy Włączania opcji automatycznego usuwania niechcianych wiadomości przez program pocztowy

Uaktywnijmy opcję wiadomości-śmieci w naszym programie pocztowym. Dobierzmy tam najodpowiedniejszy dla nas stopień ochrony przed SPAM’em. Wówczas wiadomości odczytane przez program pocztowy jako niechciane zostaną automatycznie, przy pobieraniu poczty przeniesione do odrębnego folderu. Pamiętajmy jednak, że zdarzają się przypadki, w którym wiadomości, które są przez nas pożądane trafiają omylnie do folderu SPAM lub Wiadomości-śmieci, sprawdzajmy się od czasu do czasu zawartość folderu z niechcianą pocztą.


2

Uważajmy na strony, który wymagają od nas podania adresu email przed możliwością obejrzenia zawartości strony. Często lepiej poszukać innej witryny, która bez chęci kolekcjonowania adresów mailowych udostępni szukane przez nas informacje.


3

Twórzmy własne reguły i filtry anty spamowe. Poświęcając kilkanaście minut na taką indywidualną konfigurację filtra anty spamowego zyskujemy skrzynkę odbiorczą z samymi pożądanymi przez nas wiadomościami. Tworząc reguły możemy pozbywać się wiadomości zawierających konkretne słowa, wyrażenie, wysyłane z danych adresów bądź nawet w konkretnych domen.


4

Unikajmy podawania na stronach internetowych, forach dyskusyjnych czy ogłoszeniach internetowych pełnego adresu mailowego. Podając adres możemy zastosować kilka sposobów bezpiecznego podania kontaktu do siebie – adres[małpa]domena.pl zamiast adres@domena.pl lub adres[AT]domena[dot]pl


5

Zgłaszajmy SPAM do zajmującej się walką z niechcianą pocztą organizacji no spam.pl.net
Organizacja ta ni tylko tropi SPAM, ale również nakłada kary na osoby bądź organizacje go wysyłające.


6

opis porady


7

Uwagi i spostrzeżenia

- Sprawdzajmy co kilka dni folder ze SPAMem


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.07.2009

Komentarze

Ja mam kilka adresów e-mail - jeden podaje wszędzie w internecie i to on jest najbardziej narażony na spam. Kolejny adres jest tylko do "poważnych spraw" i dla znajomych. To też pomaga.