Jak uchronić dane przed utratą, czyli szybkie dodawanie plików na Gmaila?

Dręczy Cię jakiś wirus? Masz częste problemy z komputerem? A może wolisz być przezorny i "ubezpieczyć" swoje ważne dane? Najlepszym sposobem na to jest umieszczenie ich w Internecie lub zapisanie na nośnik pamięci. Ten pierwszy ma dodatkową zaletę, że poprzez każdy komputer wyposażony w Internet znajdziesz swoje dane w sieci.

  • Konto e-mail na Google Mail
  • Gmail Drive: http://www.dobreprogramy.pl/GMail-Drive,Program,Windows,12288.html
1

Niestety podczas surfowania po sieci mogą wkraść się nam wirusy, które spustoszą dysk. Aby temu zapobiec, powinieneś zgrać swoje dane, tak aby były bezpieczne na wypadek ich utraty z dysku. Są na to dwa niezawodne sposoby. Pierwszy to zgranie na jakiś nośnik pamięci, np. płytę CD lub pendrive'a. Nie jest to najskuteczniejsza metoda, gdyż płytki mogą się zapodziać, a na pendrivie stale potrzebujemy wolnego miejsca. Na szczęście poczta elektroniczna przybywa nam z pomocą. Nie warto kompresować plików i wysyłać ich np. na Rapidshare'a, lecz wsadzić je do... e-maila. Najlepszy do tego jest Gmail, gdyż najmniej miejsca nam to zajmie.


2

Niestety, dodając pliki do załączników i zapisując w "wersjach roboczych", narazimy się na niepotrzebnie zmarnowany czas w celu ich ściągnięcia lub na utratę niektórych. Aby ściągnąć plik z wersji roboczych musisz najpierw go do siebie wysłać, a wysyłanie plików o formacie *.exe jest niemożliwe.
Na szczęście rozwiązaniem jest ściągnięcie programu Gmail Drive (np. stąd: http://www.dobreprogramy.pl/GMail-Drive,Program,Windows,12288.html ). Stworzy on nowy nośnik wirtualny na Twoim dysku. Kiedy download dobiegnie końca, zainstaluj program.


3

Chcąc wsadzić na swojego Gmaila pliki, bez dodawania ich jako załączniki do wersji roboczych, wejdź w "Mój Komputer->Gmail Drive". Zaloguj się Twoimi danymi Google Maila. Teraz możesz swobodnie przeciągać pliki do tego folderu. Na poczcie znajdziesz te pliki w "Odebranych" od: "Ja" pod nazwą "GMAILFS:/(nazwa pliku)".


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.10.2010

Komentarze

dziękuję :)

Ostatnio zmieniony: 2013-05-22 12:49:37

Ciekawe:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 19:51:04

świetne

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 09:39:48

oto chodziło spoko sprawa

Ostatnio zmieniony: 2012-11-11 16:19:15

Niezle

Ostatnio zmieniony: 2012-09-18 10:18:16