Jak synchronizować to-do z MobileMe na iPhone'ie?

iCal oraz wiele innych programów (jak przepiękny Anxiety) pozwala na tworzenie prostych list to-do. iPhone nie ma jednak natywnej synchronizacji z tymi usługami.

  • iPhone / iPod Touch, preferowane konto mobileMe
1

Na początek należy opublikować kalendarz z iCal'a. W tym celu kliknij kalendarz zawierający todosy które chcesz synchronizować prawym i wybierz opcję "Publikuj".


2

Następnie podaj krótką nazwę, możliwie prostą i zaznacz pola "Zmiany publikuj automatycznie", "Publikuj tytuły i uwagi" oraz najważniejsze: "Publikuj rzeczy do zrobienia". Kliknij "Publikuj".

Możesz także publikować do innej lokacji niż mobileMe, jeśli wiesz co robisz (-:


3

Po chwili pojawi się komunikat potwierdzający publikację. Zapamiętaj lub zapisz pierwszy adres (rozpoczynający się od webcal://).


4

Odwiedź ze swojego iPhone'a stronę www.mroofka.vot.pl/todoz


5

Dodaj tę stronę jako webapp klikając "+" na dolnej belce, a następnie "Dodaj jako ikonę".


6

Aplikacja pojawi się na springboardzie Twojego iPhone'a (lub iPoda touch). Uruchom ją.


7

Pacnij ikonkę "settings" aby przejść do zakładki z ustawieniami. Zwróć uwagę na wyczesaną animację (-:


8

W polu tekstowym wpisz adres który podał iCal (ten z webcal:// na początku) i kliknij "Save", aplikacja przeładuje się. To wszytko!

Jeśli nie pamiętasz tego adresu, zawsze możesz sprawdzić go w iCal klikając nazwę kalendarza prawym a następnie "Kopiuj URL do Schowka". Wystarczy go potem gdziekolwiek wkleić i odczytać.


9

Niestety, aplikacja synchronizuje todosy jedynie w dół, to znaczy pobiera dane z "chmury" (mobileMe, FTP, sieć lokalna, jest spora dowolność) ale po dokonaniu zmian nie wysyła tych danych z powrotem na serwer. Nie powinno być to jednak problemem, gdyż warto wracając do domu upewnić się czy wszystko co było do zrobienia zostało zrobione (-:
Aplikacja na iPhone zapamiętuje jednak które todosy zostały wykonane, i w razie późniejszych zmian i synchronizacji będzie trzymać je jako wykonane.

Narzędzie jest we wczesnej fazie rozwoju, więc może zjadać sporo baterii jeśli działa w tle.
Należy także pamiętać o kwestiach prywatności związanych z publikacją kalendarzy.


10

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zalecana ostrożność przy publikacji kalendarza


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.04.2010

Komentarze