Jak stworzyć własny filtr spamu w Gmail?

Gmail to rozbudowana poczta, która pozwala ci filtrować wiadomości poprzez wybrane przez ciebie kryteria. Poczta gmail zawiera oczywiście folder „Spam”, do którego trafiają maile uznane przez podstawowy filtr gmail za natrętne, ale nie zawsze działa on doskonale. Używając filtrów poczty, możesz stworzyć specjalny filtr spamu, który wyplewi twoim zdaniem niepotrzebne wiadomości, które przechodzą przez automatyczny filtr spamu.

1

Zaloguj się do swojego konta Gmail.


2
gmail gmail

Kliknij na trójkącik w polu wyszukiwania. W ten sposób rozwiniesz tabelkę z kryteriami wyszukiwania.


3
kryteria kryteria

Wprowadź kryteria, na podstawie których przychodzące wiadomości będą traktowane jako spam. Kryterium filtra może być nazwa nadawcy, adresata, temat lub słowa kluczowe wiadomości. Na przykład jeśli wpiszesz słowo „wygraj” to wszystkie wiadomości, w których jest ono umieszczone zostaną uznane za spam. Gdy coś wpiszesz w kryteria, to dotychczas wyszarzały tekst na dole tabelki „Utwórz filtr na podstawie tych kryteriów wyszukiwania” zmieni kolor na niebieski. Kliknij na niego.


4

Pojawi się nowe okno. Odznacz linijkę „Zastosuj etykietę” i rozwiń pole "wybierz etykietę". Kliknij na „Nowa etykieta”.


5

Wprowadź nową nazwę etykiety. Na koniec wybierz „Utwórz”.


6

Odznacz pole z napisem „Zastosuj także filtr do … następujących rozmów” i „Utwórz filtr”. Gotowe. Po lewej stronie pojawi się folder z nazwą, którą utworzyłeś. Tutaj będzie się pojawiać spam wybrany na podstawie twojego filtru.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.12.2012

Komentarze

nie wiedziałąm, ze to sie tak robi

Ostatnio zmieniony: 2012-12-09 12:21:46