Jak stworzy profesjonalny wykres na stronę www?

Załóżmy, że potrzebujemy stworzyć wykres, który obrazowałby rodzaje usług, które najczęściej wykonuje nasza firma i z których czerpie określony procent zysków. Do tego typu danych świetnie nadaje się wykres w postaci koła… Jak stworzyć taki wykres by był do umieszczenia na stronie www? Dodam od razu, że nie mamy pod ręką Excela. Odpowiedź poniżej.

  • Strona www
  • Przeglądarka internetowa
1

Ja osobiście nie mam firmy, więc postanowiłem zrobić wykres mojego dnia. Ile procent dnia zajmują mi konkretne czynności. W przypadku firm czy innych rzeczy schemat działania będzie podobny.
Wchodzimy na stronę www.chartle.net i wybieramy „CREATE”.


2

Otworzy się przed nami nowe okno w którym w górnej belce będą do wyboru rodzaje wykresów słupkowe, okrągłe itd. My wybieramy okrągłe, w tym celu wybieramy na górnej belce „PIE”.
W pierwszej zakładce „GENERAL” umieszczamy dane w postaci tytułu, a także długości, szerokości wykresu, pozycji menu, kolor i rozmiar czcionki.


3

W zakładce „DATA” za pomocą klawisza „Add slice” dodajemy poszczególne elementy schematu. Ja dodałem: pisanie na zaradni.pl, jedzenie, spotkania, sen itd. Obok okna z elementami schematu znajdują się okna do określenia procentu oraz koloru elementu na wykresie.


4

Po podaniu wszystkich danych klikamy „Publish, Share Or Embed”. Po kliknięciu wyskoczy nam małe okienko, które uzupełniamy kilkoma zdaniami i klikamy „PUBLISH”.


5

Oto gotowy wykres, a pod nim kod do wklejenia na stronę www, między znaczniki .


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przydatna rzecz by zobrazować zestawienie danych na stronie www


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.09.2010

Komentarze