Jak sprawić, by automat przyjął banknoty i wydał resztę?

Chcesz kupić w automacie bilet miesięczny za 47 zł, zapłacić banknotem 50 zł i dostać resztę. Często zdarza się, że automat biletowy nie przyjmuje "grubych" pieniędzy, tylko domaga się odliczonej kwoty za bilet. Zanim zaczniesz szukać kogoś, kto rozmieni Ci pieniądze, spróbuj podstępem zmusić automat do współpracy.

  • Jakaś moneta oprócz problematycznego banknotu.
1

Poszukaj w portfelu jakiejkolwiek monety, np. 1 zł czy 2 zł. Nie musisz mieć tylu drobnych, żeby zapłacić dokładną cenę biletu, wystarczy po prostu złotówka!


2

Wrzuć tę monetę do automatu PRZED banknotem. Automat prawdopodobnie myśli, że nie będzie musiał wydawać reszty z "grubych" pieniędzy, w każdym razie przyjmie monetę jako część zapłaty za bilet.


3

Teraz możesz "dopłacić" banknotem.


4

Automat powinien przyjąć pieniądze, zrealizować transakcję i wydać resztę od zapłaconej kwoty. Dla przykładu, jeśli kupujesz bilet za 47 zł, wrzucasz najpierw złotówkę, a potem banknot 50 zł, automat wyda Ci 4 zł reszty.


5

Odbierz bilet oraz resztę, pogratuluj sobie sprytu i korzystaj z uroków komunikacji miejskiej! :-)


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Powyższy sposób działa na automatach biletowych w Krakowie, przynajmniej mnie się kilka razy udało tak kupić bilet za 47 zł, płacąc pięćdziesiątką (i złotówką lub dwuzłotówką, hehe). Być może ta metoda zadziała też w innych miastach lub w przypadku innych automatów. Zamiast monety można spróbować użyć JEDNEGO drobniejszego banknotu, np. 10 zł (chociaż nie wiem, czy wtedy zadziała).


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.08.2011

Komentarze

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:48:29

Bardzo ciekawe.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-20 19:25:35