Jak sprawić, by AutoMapa poprawnie działała na nawigacji NavRoad bez karty pamięci?

Drodzy użytkownicy nawigacji NavRoad i mapy AutoMapa. Spotkaliście się kiedyś z problemem związanym z uruchomieniem zainstalowanej już mapy w nawigacji? Problem ukazuję w krótkim filmiku pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=06oOk02S_Kw Czym to się objawia? Po zainstalowaniu mapy AutoMapa w nawigacji NavRoad nie uruchamia się ona, po naciśnięciu "Nawigacja". Wyświetla się natomiast miażdżący komunikat o braku mapy. Co ciekawe, ani producent mapy, ani producent nawigacji nie udostępnia żadnego rozwiązania tego problemu. Nie załamujmy się jednak, jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu. A fakt, że nawigacje posiadają otwarty system operacyjny Windows CE sprawia, że nie musimy łamać żadnych zabezpieczeń.

  • Nawigacja NavRoad
  • Mapa AutoMapa
  • Windows 7, bądź program ActiveSync - http://www.microsoft.com/windowsmobile/pl-pl/help/getstarted/getstarted.mspx
1

Podłączmy naszą nawigację do komputera za pośrednictwem kabla USB<->MiniUSB.


2

Jeśli posiadamy zainstalowaną mapę AutoMapa, przechodzimy do kroku 4.

Jeśli nie posiadamy zainstalowanej mapy AutoMapa - instalujemy ją na wbudowanej pamięci urządzenia. Kreator poprowadzi nas za przysłowiową "rączkę", krok po kroku.


3

Włączamy ponownie urządzenie, by dane się "ułożyły" - krok ten nie jest jakoś szczególnie istotny, ale dobrze jest to wykonać. Próbujemy włączyć nawigacje za pomocą przycisku "Nawigacja" - nie działa, prawda?

Naprawmy to!


4

W przypadku Windows 7 nie potrzebujemy instalować dodatkowego oprogramowania, ponieważ sam aktywuje/instaluje nam pakiet ActiveSync - niezbędny do otworzenia zawartości pamięci naszej nawigacji.

Jeśli posiadamy starszy system od Windows 7, zapewne niezbędna będzie manualna instalacja programu ActiveSync - http://www.microsoft.com/windowsmobile/pl-pl/help/getstarted/getstarted.mspx


5

Teraz otwieramy zawartość pamięci naszego urządzenia (identycznie, jak w przypadku np. Pendrive'a).

Z “dysku” MyFlashDisk usuwamy skrót NavRoadMaps.lnk, cofamy się do głównego katalogu nawigacji, wchodzimy do: ShellDisk → Shell


6

Kopiujemy na przykład na pulpit plik APShell.ini otwieramy go następnie w edytorze tekstu – np. Notatniku, ja polecam jednak Notepad++. Przechodzimy do linii 6:
[Navigation]
Path=\SDMMC\NavRoadMaps.lnk
ResetPath=
Caption=NavRoad


7

Linię: Path=\SDMMC\NavRoadMaps.lnk

Edytujemy w następujący sposób:
Path=\MyFlashDisk\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe

Całość, ma wyglądać teraz tak:
[Navigation]
Path=\MyFlashDisk\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe
ResetPath=
Caption=NavRoad


8

Zapisujemy, podmieniamy zapisany plik z plikiem znajdującym się "w" urządzeniu. Resetujemy nawigację, sprawdzamy czy działa.


9

Uwagi i spostrzeżenia

  • Sposób działa w przypadku nawigacji NavRoad NR360, nie gwarantuje, że w przypadku innych modeli również będzie działać.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.04.2010

Komentarze

fajny temat

Ostatnio zmieniony: 2013-04-14 15:50:40