Jak sprawdzić, czy jestem w zasięgu światłowodu?

Światłowód ma ogromną przewagę nad innymi rodzajami internetu domowego. Przede wszystkim ze względu na imponujące prędkości przesyłania danych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce korzystać z tej technologii. Nie wiesz, czy możesz mieć światłowód? Dowiedz się, jak to sprawdzić!

1

Czym jest i jak działa Orange Światłowód?

Czym jest i jak działa Orange Światłowód?

Internet światłowodowy wziął swoją nazwę od światłowodu, czyli przewodu wykonanego z włókna szklanego i tworzyw sztucznych. Wspomniany przewód, przy pomocy fali świetlnej, jest w stanie przesyłać dane bez zakłóceń z bardzo dużą prędkością (nawet do kilku Tb/s).
Orange Światłowód działa w technologii FTTH (Fiber to the home). Oznacza to, że sygnał jest dostarczany do domu lub mieszkania odbiorcy bezpośrednio z centrali. Brak pośredników powoduje, że światłowód jest odporny na zakłócenia, szybki i stabilny. To odróżnia go od internetu FTBB, gdzie światłowód jest dostarczany do budynku, a dopiero później, za pomocą kabli, doprowadzany do poszczególnych mieszkań.


2

Orange Światłowód – dlaczego warto go mieć w swoim domu?

Orange Światłowód to rozwiązanie dla tych, którzy szczególnie cenią stabilność połączenia oraz osiągane podczas korzystania z sieci prędkości. Jej spadki nie pojawią się nawet wówczas, gdy łącze będzie eksploatować kilku domowników jednocześnie.
To także rozwiązanie, które pozwala wygodnie korzystać z nowoczesnych rozwiązań, takich jak np. oglądanie filmów w 4K. Warto przy tym dodać, że sam montaż światłowodu nie jest inwazyjny. Wykwalifikowani technicy sprawiają, że okablowanie jest dyskretne, estetyczne i nie rzuca się w oczy.


3

Jak sprawdzić, czy mogę mieć światłowód?

Zastanawiasz się, czy jesteś w zasięgu światłowodu? Możesz łatwo to sprawdzić! Wystarczy, że skorzystasz ze specjalnej mapy zasięgu. Takie mapy są udostępniane na stronach operatorów, którzy mają w swojej ofercie światłowód.
Z mapy zasięgu można skorzystać np. na stronie Orange: https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/aktualny-zasieg-swiatlowodu-orange-ftth. Jak to zrobić? Wystarczy, że po wejściu na witrynę podasz swój adres (miejscowość, ulicę, nr domu i nr lokalu). Po kliknięciu opcji „Sprawdź adres” uzyskasz informację, czy w Twoim miejscu zamieszkania jest dostępny Orange Światłowód, a jeśli tak, to z jakiej oferty możesz skorzystać.Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.06.2023

Komentarze