Jak skutecznie i szybko przeszukiwać pocztę w programie MS Outlook?

W poprzednich poradach opisałem jak skonfigurować konto w programie MS Outlook oraz dodać do wiadomości swój podpis. Teraz możecie bez przeszkód korzystać z większości funkcji programu, który tak naprawdę jest łatwy w obsłudze. Ale powiedzmy sobie szczerze, MS Outlook, niezależnie od wersji ma wiele wad. Wyszukiwanie wiadomości, ludzi i załączników w Outlooku, gdy mamy tysiące maili jest niezwykle czasochłonne i trudne. Aby usprawnić działanie Outlooka doradzam zainstalowanie małego programu o nazwie Xobni, który sprawi, że nasz Outlook przeżyje drugą młodość! Jest to niezwykle praktyczny program, który funkcjonuje w ramach samego Outlooka i znacznie rozbudowuje jego funkcje w zakresie prezentacji i wyszukiwania poczty. Jeżeli dużo korzystasz z Outlooka, wysyłasz dziesiątki maili do wielu odbiorców – koniecznie zainstaluj sobie ten program!

  • MS Outlook 2003 lub 2007
1

Pierwszym krokiem jest ściągnięcie darmowego programu ze strony http://www.xobni.com/download. Program działa z Outlookiem 2003 i 2007. Instalacja programu jest banalnie prosta i nie powinna sprawić kłopotów. Niestety program nie ma polskiej wersji językowej. Program będzie uruchamiał się automatycznie po każdym uruchomieniu Outlooka i będzie działał równolegle, jako okienko po prawej stronie. Po pierwszym uruchomieniu przeszuka on twoją pocztę, co może potrwać chwilę.


2

Jedną z najciekawszych funkcji Xobni jest możliwość przeszukiwania poczty w czasie rzeczywistym. Przykładowo wpisując imię „Adam” program wyświetli nam na bieżąco wszystkie wiadomości zawierające słowo „Adam”, a także listę wszystkich Adamów, z którymi korespondowałeś (adresy e-mail, które zawierają słowo Adam).


3

Wyświetliła nam się lista adresów e-mail zawierających konkretne słowo. Teraz możemy wybrać jeden z nich, po czym wyświetlą nam się następujące dane: wszystkie wiadomości wysłane i odebrane w formie konwersacji, lista wszystkich wymienionych plików, lista wszystkich powiązanych adresów e-mail. Te same dane wyświetlą nam się także po zaznaczeniu dowolnej wiadomości w programie Outlook. Przeglądanie konwersacji staje się niezwykle proste, nie muszę chyba mówić, że w Outlooku przeglądanie wiadomości wychodzących i przychodzących w jednym widoku nie jest możliwe. Także znalezienie dowolnego adresu e-mail jest bardzo proste. Jeżeli pamiętamy fragment adresu, zajmie to kilka sekund.


4

Znalezienie dowolnych danych w Outlooku z wykorzystaniem Xobni jest jakieś 10 razy szybsze niż normalnie. Ciekawa funkcjonalnością jest także prezentacja ciekawych statystyk odnośnie naszych korespondentów.


5

opis porady


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Jeżeli wysyłasz dużo wiadomości z wykorzystaniem programu Outlook, to koniecznie zainstaluj sobie Xobni.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.07.2009

Komentarze