Jak skopiować pocztę ze starego komputera?

Instalując nowy system operacyjny Windows chcielibyśmy przenieść dotychczasowa pocztę, można to zrobić w bardzo prosty sposób:

1

Jak skopiować ze starego komputera pocztę z Outlook Express?
Szukamy katalogu Outlook Express zawierającego pliki: Skrzynka odbiorcza, Skrzynka nadawcza, Elementy wysłane. W tych plikach znajdują się nasze maile.
Ścieżka dostępu w Windows XP jest następująca: C:\Documents and Settings
azwa użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities{CB4ED63C-D00C-47FE-908D-779DFAE95C51} \Microsoft\Outlook Express

nazwa użytkownika- nazwa użytkownika systemu Windows XP
{CB4ED63C-D00C-47FE-908D-779DFAE95C51 - nazwa katalogu składajaca się z ciągu różnych cyfr i liter założonego automatycznie przez system operacyjny.
Po znalezieniu katalogu Outlook Express z plikami: Skrzynka odbiorcza, Skrzynka nadawcza, Elementy wysłane należy pliki skopiować.
W nowym komputerze należy utworzyć konto pocztowe w Outlook Expresie.
W analogiczny sposób należy znaleźć katalog Outlook Express w nowym komputerze i tam przekopiować pliki Skrzynka odbiorcza, Skrzynka nadawcza, Elementy wysłane do tego katalogu.


2

Jak skopiować ze starego komputera pocztę z programu Thunderbird?

Jeżeli mamy standardową konfigurację poczty programu Thunderbird szukamy katalogów Mail\Local Folders które powinny zawierać pliki z naszymi mailami. Ścieżka dostępu w Windows XP jest następująca:
C:\Documents and Settings
azwa użytkownika\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\5nbfkm6e.default\Mail\Local Folders
Kopiujemy pliki z katalogu Local Folders. Uruchamiamy Thunderbird w nowym komputerze, zakładamy konto pocztowe. Wybieramy opcje Narzędzia, następnie Importuj, następnie Wiadomości pocztowe i na koniec Communicator 4x. Podajemy ścieżkę dostępu ze skopiowanym ze starego komputera katalogiem Local Folders. Zatwierdzamy. Po pewnym czasie w zależności od ilości maili poczta zostanie zaimportowana do oddzielnego katalogu w komputerze.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.08.2010

Komentarze

przydatne

Ostatnio zmieniony: 2013-01-30 08:56:57

Warto by było dodać jeszcze informacje o następcy Outlook Express :)

Ostatnio zmieniony: 2011-09-26 23:39:17

Dodatkowo w OE wypadałoby zapisać sobie ustawienia konta pocztowego aby nie zakładać na nowo konta, tylko zaimportować dawne ustawienia. co do Thunderbirda - polecam program MozBackup - zapisuje ustawienia/pocztę/kontakty, przydatny również przy backupie ustawień/zakładek/wtyczek Firefoxa.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-09 22:10:42