Jak ściągnąć Internautów na bloga?

Prowadzisz bloga i chcesz by cieszył się on dużą popularnością w sieci? A może chcesz zarabiać na przyjemności z pisania na swoim blogu? Jedno i drugie wiąże się z dużą liczbą odwiedzin naszego bloga, bez dużej liczby wejść nie będzie popularności, ani kasy. Jak zrobić żeby było jedno i drugie?

  • Blog
1

Pierwszą zasadą by odnotować zainteresowanie sieci naszą blogową twórczością jest pisanie o czymś konkretnym, znalezienie swojej niszy i zapełnienie jej ciekawymi tematami, podanym w równie ciekawy sposób. Rzadko się zdarza się by pisząc o niczym i o wszystkim odnotować dużą liczbę wejść, no chyba, że jesteśmy znanym i lubianym publicystą z mediów publicznych i mamy grono swoich wiernych czytelników, ale z własnych obserwacji oni raczej na tym nie zarabiają.


2

Po wpisaniu posta na bloga można o tym powiedzieć światu na dwa sposoby. Oficjalny i mniej oficjalny. Pierwszy to np. krótka informacji na twitter.com, blip.pl, wykop.pl, sledzik.pl jeśli post będzie ciekawy Internauci zatroszczą się by było o nim głośno, np. przez wysłanie linka np. do znajomego.
Mniej oficjalny sposób to wystawienie komentarza u kogoś znajomego, z odnośnikiem do swojego bloga.


3

Reklama dźwignią handlu, podobnie jest z blogiem, musi być o nim głośno więc warto zatroszczyć się by kolega bądź koleżanka umieściła link do nas na swojej stronie bądź blogu.


4

Można też pisać na wąskie niszowe tematy, które interesują wybraną grupę ludzi z własnym komentarzem. Aktualność wydarzeń sprawi, że blog będzie obecny między aktualnymi tematami w wyszukiwarkach. Komentarza nada całości prywatnego charakteru.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.09.2010

Komentarze