Jak rozszerzyć funkcjonalność programu CCleaner ?

CCEnhancer to bezinstalacyjny oraz bezpłatny dodatek do popularnego CCleaner'a. Przy oczyszczaniu dysków umożliwia on obsługę ponad 1000 nowych reguł/aplikacji których to oficjalna wersja CCleaner'a nie wspiera. Lista dodatkowych reguł zawarta jest w pliku winapp2.ini. CCEnhancer umieszcza ten plik w domyślnym katalogu instalacyjnym CCleaner'a. Projekt jest stale rozwijany i uaktualniany w oparciu o sugestie użytkowników CCleaner'a - m.in. na stronach forum Piriform.

  • Windows x86/x64 - XP/Vista/7/8
  • Program CCleaner
  • Microsoft .NET Framework 3.5
  • Połączenie z siecią Internet
1

POBIERANIE

POBIERANIE Kliknij obrazek aby powiększyć

CCEnhancer pobierz ze strony domowej projektu: TUTAJ,
zapisz na dysku (przykładowo na Pulpicie) a następnie wypakuj z archiwum ZIP.


2

INSTALACJA

INSTALACJA Kliknij obrazek aby powiększyć

Przenieś folder z aplikacją do dowolnej lokalizacji lub najlepiej dla zachowania porządku w systemie do katalogu ProgramFiles lub po prostu do folderu z programem CCleaner - zazwyczaj: C:\Program Files\CCleaner.


3

SKRÓT

SKRÓT Kliknij obrazek aby powiększyć

Otwórz przeniesiony folder i korzystając z opcji menu kontekstowego (prawy przycisk myszki) utwórz skrót do aplikacji CCEnhancer.


4

AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA Kliknij obrazek aby powiększyć

Uruchom program (w niektórych scenariuszach wymagane mogą być uprawnienia administratora) i pobierz najnowszą listę dodatkowych reguł/aplikacji - plik: winapp2.ini.


5

URUCHOMIENIE

URUCHOMIENIE Kliknij obrazek aby powiększyć

Po pobraniu/uaktualnieniu listy winapp2.ini CCEnhancer automatycznie zapisze ją w domyślnym katalogu CCleaner'a oraz wyświetli okno dialogowe z zapytaniem o uruchomienie programu CCleaner. Aby posiadać jak najnowsze reguły dla funkcji oczyszczania dysków zalecane jest by program CCleaner uruchamiać poprzez CCEnhancer.


6

CCLEANER

CCLEANER Kliknij obrazek aby powiększyć

Po uruchomieniu CCleaner'a w zakładce "Programy" pojawią się nowe pozycje umożliwiające rozszerzone/dokładniejsze czyszczenie dysków ze zbędnych plików. Nowe/dodatkowe reguły rozpoznasz po gwiazdce przy ich nazwie.


7

USTAWIENIA

USTAWIENIA Kliknij obrazek aby powiększyć

CCEnhancer współpracuje również z wersjami portable CCleaner'a. W tym celu (przed pobraniem listy reguł) pod przyciskiem "Funkcje" należy wskazać ścieżkę zapisu pliku winapp2.ini dla wersji przenośnej. Zmiana języka interfejsu oraz inne mniej lub bardziej przydatne opcje - przyciski "Ustawienia" i "Zaawansowane".


8

RESETOWANIE

RESETOWANIE Kliknij obrazek aby powiększyć

Aby przywrócić program CCleaner do domyślnych opcji oczyszczania, w oknie CCEnhancer'a kliknij przycisk "Funkcje" i wybierz "Usuń reguły użytkownika" - spowoduje to usunięcie pliku winapp2.ini. Następnie ręcznie usuń folder z aplikacją CCEnhancer oraz jej skrót.


9

UWAGI

UWAGI
  • Twórcy programu CCleaner nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody związane z działaniem dodatku. CCEnhancer to oddzielny produkt przeznaczony raczej dla nieco bardziej doświadczonych/zaawansowanych użytkowników komputera.

  • Szanowny Czytelniku, jeżeli na temat systemu Windows możesz powiedzieć jedynie tyle że ma duużo żółtych ikonek i fajny dźwięk przy starcie, to niestety ale proponuję byś pozostał jednak przy standardowej wersji CCleaner'a (:


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.04.2014

Komentarze