Jak rozpoznać dowolną czcionkę?

Czasem zdarza się, ze posiadamy grafikę z napisem i chcielibyśmy wiedzieć, jaką czcionką został on napisany. Jest na to prosty sposób.

  • obrazek z napisem w danej czcionce
1

Musimy posiadać link do obrazka z napisem lub obrazek na dysku. Wchodzimy na stronę http://new.myfonts.com/WhatTheFont/


2

Wgrywamy na stronę obrazek z dysku, klikając "Przeglądaj" przy polu "Upload a file:" i wybierając dany obrazek. Możemy też wkleić sam link do obrazka w polu "Or specify a URL:". Obrazek nie może mieć większego rozmiaru, niż 2 MB. Klikamy na strzałkę z napisem "Continue"


3

Na następnej stronie możemy zostać poproszeni o podpisanie poszczególnych liter. Ważne, by obrazek nie był ani za mały albo niewyraźny ani zbyt duży. Oprócz liter nie powinno się na nim nic innego znajdować. Gdy już określimy litery z obrazka, klikamy na "Continue".


4

Pod naszym obrazkiem ujrzymy propozycje czcionek wraz z nazwami. Jeżeli żadna nie pasuje, to albo jest to zbyt rzadka czcionka albo obrazek nie spełniał odpowiednich wymagań.
Dzięki tej stronie możemy sprawdzić nazwę danej czcionki, jednak musimy pamiętać, że najczęściej są to czcionki płatne i strona nie umożliwi ściągniecia nam ich na dysk... Wtedy pozostaje nam szukać jej na własną rękę w internecie.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.11.2009

Komentarze

Genialne :) przyda się