Jak przywrócić skasowane pliki ?

Zdarzyło wam się kiedyś usunąć coś, co potem okazało się jednak potrzebne ? Lub przez pomyłkę skasowaliście pracę którą musicie oddać na następny dzień ? Jest na to sposób, na przykładzie karty i SD i zdjęć z wakacji :

  • chęci i sporo czasu
1

Nowe laptopy mają czytnik kart SD, jeśli nie, będziemy musieli się zaopatrzyć w czytnik kart. Wydatek kilkunastu złotych.


2

Jeśli przez przypadek osunąłeś zdjęcia na karcie SD, najlepiej wyciąg ją jak najszybciej żeby nie narobić większych spustoszeń. Następnie pobierz program do odzyskiwania plików. Masz kilka możliwości. Możesz spróbować bezpłatnych programów na licencji freeware lub wybrać opcję komercyjną jak Remo (emosoftware.com).
Przy komercyjnych programach możemy liczyć na wsparcie supporu które odpowie na nasze ewentualne pytania i pomoże odzyskać dane.


3

Jesli wolimy bezpłatne rozwiązania wystarczy wklepać w google :
"files recovery freeware"
i wyszukać program który spełnia nasze oczekiwania.


4

Przy odzyskiwaniu plików najlepiej stworzyć osobny folder na odzyskane pliki. Często nie mają lub mają całkowicie pomylone nazwy, wykrzaczkowane itd Bedzie ich prawdopodobnie bardzo dużo, z czego większość nieprzydatne, więc lepiej nie robić tego na pulpicie :)


5

Niektóre programy mają opcje wyboru jakie pliki mają odzyskiwać. Przy zdjęciach będzie to jpg, jpeg.
Program odzyska tylko pliki o tym rozszerzeniu pomijając wszystkie inne. Bardzo to ułatwi zadanie.
Jednak pliki mogą być inne, np pliki excela jesli to była praca zaliczeniowa itd


6

Kliknij start i uzbrój się w cierpliwość. Odzyskiwanie wielu plików z dużej przestrzeni dyskowej może trwać bardzo długo.
Potem wystarczy tylko z tych plików wyszukać to co nas interesuje.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.02.2011

Komentarze

Ciekawe.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-16 10:53:24