Jak przerobić kogoś na Statuę Wolności w Photoshopie?

W tym tutortialu zaprezentuję jak wystylizować kogoś na Statuę Wolności w Adobe Photoshop CS5. Jeżeli masz inną wersję programu nazwy opcji mogą się troszkę różnić.

  • Plik PSD Rapidshare: http://rapidshare.com/files/440031125/StatuaWolnosci.rar
  • Plik PSD Hotfile: http://hotfile.com/dl/93122354/f03de69/StatuaWolnosci.rar.html
  • Jak obsługiwać Photoshopa: http://www.zaradni.pl/porada/4137,jak_obslugiwac_photoshopa
  • Jak dodać pędzle (brushe) do Photoshopa: http://www.zaradni.pl/porada/4138,jak_dodac_pedzle_brushe_do_photoshopa
1

Otwieramy w Photoshopie zdjęcie Statuy Wolności, osoby przerabianej. Nazwij warstwę ze Statuą "Statua", a z postacią "Ktoś".


2

Najpierw zajmijmy się dostosowaniem postaci. W zależności od obrazka- przygotowujemy tak, aby nie zostało żadne tło. Jeżeli pracujesz z tym samym zdjęciem co ja, to najpierw zaznacz postać Narzędziem szybkiego zaznaczania (W), następnie kliknij "Popraw krawędź" i zmień Widok na "Na warstwach (L)". Dostosuj obrazek według własnych upodobań.


3

Teraz utwórz nową warstwę przez wycięcie tej pani. Warstwę tła usuń.


4

Na tym konkretnym obrazku widać odbijające się elementy czerwonego dywanu. Aby zmniejszyć intensywność koloru czerwonego, wejdź w Edycja->Dopasowania->Kolor selektywny i zmień wartości w zakładce "Czerwone" według własnych upodobań. Następnie połącz warstwę Kolor selektywny i Ktoś. Złączona warstwa zmieni nazwę na Kolor selektywny, nazwij ją z powrotem Ktoś.


5

Teraz zajmijmy się Statuą Wolności. Przede wszystkim, trzeba ją usunąć. Dlatego zaznaczamy mniej-więcej obszar, na którym znajduje się zielona postać (BEZ PODSTAWY) narzędziem Lasso wielokątne (L). Następnie klikamy Wypełnij (Shift+F5) i zaznaczamy "Uwzględnianie zawartości", następnie OK.


6

Jak widać, statua niedokładnie usunęła się z tła, mógł zostać skopiowany fragment murka. Teraz czas na użycie Punktowego plastra korygującego (J) do poprawy. Kiedy uda się usunąć jakiś kawałek, wybierz Stempel (S) i zdefiniuj (Altem) zawartość najbardziej podobnego kawałka nieba, następnie "nanieś" je na fragment obrazka. Usuń zaznaczenie (Ctrl+D).


7

Zauważysz, że zaznaczenie zostawiło po sobie charakterystyczny ślad. Usuń go obrysowując kontury śladu Punktowym pędzlem korygującym (J), a następnie Pędzlem korygującym (J) skopiuj zawartość chmur i "nanieś" ją na poziomie usuniętej Statuy, poziom niżej wykonaj analogiczną czynność tylko, że z niebem.


8

Teraz czas na stylizowanie kobiety na Statuę. Najpierw pokazujemy warstwę Ktoś (jeżeli była wcześniej ukryta- jak to zrobiłem dla wygody). Oczywiście przesuwamy ją na podstawę. Trochę przechylamy, aby wyglądała bardziej realistycznie. Teraz wchodzimy w Barwa/Nasycenie (Ctrl+U), zaznaczamy opcję "Koloruj" i tworzymy kolor jak najbardziej podobny do oryginalnego Statuy Wolności. Na moje oko, najlepiej wychodzi, kiedy ustawimy wartości: 169 dla Barwy, 22 dla Nasycenia i -19 dla Jasności. Opcjonalnie można zdefiniować Kroplomierzem (I) kolor podstawy, następnie dodać nową warstwę (Ctrl+Shift+N) i kliknąć na obrazek przy warstwie Ktoś, trzymając Ctrl. Wtedy utworzy się zaznaczenie konturu pani. Po tym klikamy na Nową warstwę i wypełniamy kolorem (G) podstawy. Ustawiamy Krycie na 60% i Wypełnienie na 50%. Polecam wykonanie tej prostszej czynności, bo jest bardziej podobne.


9

Teraz będziesz potrzebować warstwy Statua Kopia, którą zrobiłeś na początku. Skopiuj z niej tablicę, którą trzyma i wklej na nowej warstwie. Możesz ukryć pozostałe dla wygody. Teraz narzędziem Stempel (S) usuń pozostałości palców Statuy. Kiedy skończysz, pokaż pozostałe warstwy i umieść tablicę pod prawą pachą kobiety. Wytrzyj gumką (E) tak, aby nie było na przedramieniu żadnej części tablicy. Po tym kliknij Ctrl+U, zaznacz "Koloruj" i ustaw Barwę na 169, Nasycenie na 22, a Jasność na -19.


10

Następnie musisz założyć koronę statui. Najlepiej ją wyciąć ze skanu pewnej gazety: http://www.originalprop.com/blog/wp-content/uploads/2007/12/profiles-in-history-28-planet-of-the-apes-statue-of-liberty-x800.jpg. Zrób to za pomocą Narzędzia Szybkie zaznaczenie oraz opcji "Popraw krawędzie".


11

Dopasuj ją do głowy (możesz lekko przechylić). Popraw niektóre elementy miękką końcówką gumki (E). Możesz zetrzeć lewy czubek korony czubek korony. Trzeba też zetrzeć lekko jej zakończenia, aby wyglądało, że wychodzą z włosów. Kliknij Ctrl+U, zaznacz "Koloruj i ustaw Barwę na 169, Nasycenie na 22, a Jasność na -6. Ewentualnie możesz lekko rozmyć tę koronę (narzędzie Rozmycie), gdyż wygląda zbyt ostro, w porównaniu do reszty obrazka.


12

Oczywiście, nie można zapomnieć o pochodni. Pokaż znów warstwę z oryginalną Statuą Wolności. Skopiuj z niej pochodnię i wklej na nowej warstwie. Palce usuń za pomocą narzędzia Stempel (S).


13

Teraz czas na dopasowanie pochodni do ręki. Zaznacz warstwę Ktoś trzymając Ctrl. Wytrzyj kawałek pochodni z części dłoni (bez kciuka). Odznacz (Ctrl+D). Teraz znów Barwa/Nasycenie i wartości takie same, jak przy tablicy, z wyjątkiem Jasności. Tutaj według własnego uznania, między 3 a -3.


14

Teraz przejdź do warstwy Ktoś i użyj narzędzia Gąbka (O) do białych (świecących się) miejsc na sukience. Lekkie i powierzchowne użycie, a następnie postąp podobnie ze Ściemnij (też O). Po tym utwórz nową warstwę i wybierz kolor #396e67 (wpisz tą wartość w odpowiednie okienko) lub podobny. Pomaluj miękką końcówką pędzla (B) miejsca białe (ustaw mniejsze krycie i przepływ malowania między 60-80 według uznania). Następnie zmień krycie warstwy na 60%, a wypełnienie- 80%.


15

Dla lepszego efektu skorzystamy z góry lodowej, którą wkomponujemy w wolne miejsce podstawy. Góra lodowa: http://www.tapeciarnia.pl/918_gora_lodowa_spokojne_morze.html. Tworzymy nową warstwę przez wycięcie góry lodowej (zaznacz ją za pomocą narzędzia szybkiego zaznaczania (W) i skorzystaj z "Popraw krawędzie" przy wycinaniu).


16

Teraz pomniejsz górę i wkomponuj nad podstawą. Znów kliknij Ctrl+U i Koloruj. Ustaw jej Barwę na 169, Nasycenie na 15, a Jasność na -42.


17

Następnie wystylizuj odpowiednio bok na nowej warstwie. Skopiuj poszczególne kolory i zrób paski pędzlem na boku góry, jak na obrazku. Następnie zmień Krycie na 50%, a Wypełnienie na 90%.


18

Zaznacz wszystkie warstwy dotyczące postaci (LPM+Ctrl; powinno ich być 6: Ktoś, pochodnia, korona, opcjonalna warstwa z wypełnionym konturem postaci, warstwa z kolorem RGB #396e67 i tablica). Za pomocą kontrolek przekształceń w Przesunięciu (V) odwróć panią jak w lustrze. Teraz wygląda jak Statua Wolności.


19

Na koniec, dla wrażenia posągu, weź jakieś zdjęcie skały i wkomponuj je w postać i podstawę oraz lodowiec. Kliknij na obrazek przy warstwie trzymając Ctrl- wtedy się ona zaznaczy. Wytnij kontur postaci i podstawy, a następnie wklej na nowej warstwie równo z tymi obiektami. Krycie i Wypełnienie ustaw na 30%.


20

Możesz jeszcze lekko przechylić panią ze wszystkimi efektami. Najlepiej weź wpakuj je w jeden folder, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Tadam! Skończone. Efekt końcowy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.12.2010

Komentarze

Pomysłowe i łatwe do wykonania. Ciekawe tylko ile osób ma Photoshop legalny? :-)

Ostatnio zmieniony: 2013-03-04 01:10:39

Ciekawe:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 19:52:51

ok

Ostatnio zmieniony: 2013-01-16 22:31:04

spoko

Ostatnio zmieniony: 2012-11-11 17:15:18

spoko

Ostatnio zmieniony: 2012-11-11 17:15:16

fajne podoba mi się:)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-11 16:02:38

Ten program ma niesamowite możliwości graficzne. Pomysł fajny.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-01 12:19:06