Jak przerobić kogoś na postać fantasy w Photoshopie- elfka?

Postacie fantazyjne, mityczne, baśniowe. Tworzone w skutek działania naszej wyobraźni. W tym poradniku prześledzimy krok po kroku jak stworzyć z kogoś postać fantasy (elfkę) w programie Adobe Photoshop CS5.

 • Plik PSD Rapidshare: http://rapidshare.com/files/441633112/Elfitka.rar
 • Plik PSD Hotfile: http://hotfile.com/dl/95496665/e3bb259/Elfitka.rar.html
 • Zobacz inne poradniki Photoshop:
 • Jak zrobić z kogoś Na'vi (Avatara): http://www.zaradni.pl/porada/4178,jak_zrobic_z_kogos_na_vi_avatara_w_photoshopie
 • Jak przerobić kogoś na Statuę Wolności: http://www.zaradni.pl/porada/4150,jak_przerobic_kogos_na_statue_wolnosci_w_photoshopie
 • Jak edytować tekst: http://www.zaradni.pl/porada/4163,jak_edytowac_tekst_w_photoshopie
 • Jak stworzyć własny wzorek (pattern): http://www.zaradni.pl/porada/4161,jak_stworzyc_wlasny_wzorek_pattern_w_photoshopie
 • Jak dodać pędzle (brushe): http://www.zaradni.pl/porada/4138,jak_dodac_pedzle_brushe_do_photoshopa
 • Jak sprawdzić angielską nazwę spolszczonych narzędzi Photoshop: http://www.zaradni.pl/porada/4162,jak_sprawdzic_angielska_nazwe_spolszczonych_narzedzi_photoshop
 • Jak obsługiwać Photoshopa: http://www.zaradni.pl/porada/4137,jak_obslugiwac_photoshopa
1

Otwieramy nowy dokument. Początkowo potrzebne nam będą obrazy: http://www.flickr.com/photos/memoflores/428235739/sizes/o/in/photostream/ i http://www.flickr.com/photos/photogaby/4171442369/sizes/z/in/photostream. Warstwę 1 nazwijmy "Modelka", a 2- "Ramka". Modelkę powiększmy do satysfakcjonujących rozmiarów.


2

Narzędziem Pióro (P) zaznacz dolny element Ramki. Następnie wciśnij PPM->Utwórz zaznaczenie i stwórz nową warstwę przez wycinanie. Nazwij nową warstwę "Ozdoba".


3

Duplikuj albo wytnij warstwę Ozdoba (Ctrl+J). Ozdobę ulokuj przy prawej części biustonosza. Zmniejsz ją trochę i zmień kształt opcją Wypacz. Gumką (E) z miękką końcówką wkomponuj element do biustonosza. Zrób analogiczną czynność z "Ozdoba kopia". Zauważ, że trzeba tutaj użyć trochę innej perspektywy, więc przechyl element.


4

Powróć do warstwy Modelka i zaznacz biustonosz (W lub Pędzlem (P)- musisz wówczas kliknąć opcję Edytuj w trybie szybkiej maski (Q), zamalować obszar, który chcesz zaznaczyć i kliknąć jeszcze raz Q i Odwróć zaznaczenie...) (możesz schować na chwilę Ozdobę i jej kopię dla ułatwienia).


5

Teraz skopiuj tę warstwę i wklej- nazwij "Biust". Wejdź w Styl warstwy (znaczek fx w Palecie warstw). Zaznacz opcję Cień wewnętrzny i ustaw jego kolor #af8121, 75% dla Krycia, 0 dla Odległości, 100 dla Podlewki i 250 dla Rozmiaru. Zaznacz też Nałożenie koloru; wybierz kolor #6e3805, a Krycie na 27%.


6

Stwórz nową warstwę "KolorBiust". Zaznacz kontury warstwy Biust (LPM+Ctrl klikając na obrazek tej warstwy). Zrób po jednej "fali" małym i twardym Pędzlem (B) kolorem #f5e279 na środku obu piersi. Zmień końcówkę pędzla na miękką i pokoloruj tym samym kolorem górną część fali, a kolorem #663a18- dolną i pasek. Ustaw tryb mieszania na Nakładkę. Otwórz Styl warstwy i zaznacz Fasetę i płaskorzeźbę. Wybierz przedostatni kształt w 2. rzędzie. Zmień tylko opcję "Zmiększ" na 12 piks. Na koniec możesz poprawić gumką warstwę Biust i troszeczkę Stemplem (S) kontury biustu na warstwie Modelka, żeby współgrały z Biustem i KolorBiustem. Możesz też lekko potraktować Ozdobę i Ozdobę kopię gumką, aby wyglądały lepiej z nową wersją biustonosza. Warstwy związane z biustonoszem wpakuj do nowego folderu "Biustonosz", żeby nam się nie plątały.


7

Pokaż warstwę Ramka. Zaznacz Piórem (P) kontury górnego elementu jak na obrazku obok. Wciśnij LPM->Utwórz zaznaczenie... Teraz skopiuj zaznaczony element (Ctrl+J). Tę warstwę nazwij "Tiara".


8

Umiejsców element na głowie. Używając Wypaczenia i Perspektywy, scharakteryzuj to coś na koronę. Wkomponuj ją we włosy Gumką (E) z miękką końcówką.


9

Zaznacz dolny fragment Ramki jak na obrazku. Naciśnij LPM->Utwórz zaznaczenie... i duplikuj warstwę (Ctrl+J). Schowaj Ramkę. Warstwę nazwij "Majty".


10

Teraz wkomponuj element w majtki modelki. Ulokuj go na ich wysokości i używając Wypaczenia i Perspektywy, nadaj warstwie odpowiednie kształty. Kawałki, które weszły na palec i rękę, wytrzyj (E). Miękką Gumką (E) spraw, aby wyglądał jak jedność z niższą warstwą.


11

Dla ułatwienia, schowaj Majty. Teraz przejdź na Modelkę i obrysuj jej majtki Piórem (P). Następnie wciśnij LPM->Utwórz zaznaczenie... i Ctrl+J, aby mieć je wydzielone na oddzielnej warstwie. Nazwij ją "MajtkiOryg".


12

Wejdź w Styl warstwy (znaczek fx w Palecie warstw). Zaznacz opcję Cień wewnętrzny i ustaw jego kolor #af8121, 75% dla Krycia, 0 dla Odległości, 100 dla Podlewki i 250 dla Rozmiaru. Zaznacz też Nałożenie koloru; wybierz kolor #6e3805, a Krycie na 27%.


13

Stwórz nową warstwę "KolorMajtkiOryg". Zaznacz kontury warstwy Majtki (LPM+Ctrl klikając na obrazek tej warstwy). Zrób "falę" na środku majtek twardym Pędzlem (B) kolorem #f5e279. Zmień końcówkę pędzla na miękką i pokoloruj tym samym kolorem górną część fali i pasek, a kolorem #663a18- dolną. Ustaw tryb mieszania na Nakładkę. Otwórz Styl warstwy i zaznacz Fasetę i płaskorzeźbę. Wybierz przedostatni kształt w 2. rzędzie. Zmień tylko opcję "Zmiększ" na 16 piks. Na koniec możesz poprawić gumką warstwę Majtki. Ewentualnie możesz lekko rozmyć część styku Majt i MatekOryg na obu warstwach. Stwórz folder "Majtki" i wsadź do niego wszystkie warstwy z nim związane, aby się nie plątały.


14

Stwórz nową warstwę "Obręcz". Na ramieniu modelki narysuj kształt obręczy, używając Pióra (P). Pędzlowi (B) ustaw kolor #d6c325, twardą końcówkę i wielkość 5 piks. Wróć do Pióra i wybierz opcję Obrysuj ściężkę..., następnie ją usuń. Wejdź w Styl warstwy i ustaw: kolor Cienia wewnętrznego #787909, kolor Blasku wewnętrznego #cfa636, w Fasecie i płaskorzeźbie 3 kształt w 2. rzędzie i zmień wartość Rozmiaru na 0 i Zmiękczenia na 4 piks, a w Konturze wybierz przedostatni w 1. rzędzie i Zakres na 26%, w Nałożeniu gradientu 3-kolorowy gradient (odcienie żółci, podchodzące pod brąz, aby wyglądało jak złoto), Skala 91%.


15

Teraz 2x powiel warstwę (Ctrl+J) i dodaj wszystkie 3 obręcze obok siebie, aby sprawiały wrażenie jedności. Scal warstwy i nazwij nową warstwę "Obręcz", jeżeli zmieniła tytuł. Duplikuj warstwę (Ctrl+J) i nazwij ją "Obręcz 2". Odwróć, jak odbicie lustrzane i nakieruj ją na 2 rękę. Obręcz musi być nad grupą Biustonosz, a Obręcz 2- pod nią.


16

Teraz skorzystamy z tego obrazka: http://www.flickr.com/photos/valeriebb/2679200403/. Zaznacz Piórem (P) skrzydło aniołka. Nie musi być to dokładne zaznaczenie, dla kształtu może nawet wjechać na włosy, gdyż i tak to zmniejszymy w następnych krokach. Następnie Utwórz zaznaczenie... i Ctrl+J. Nową warstwę nazwij "Skrzydełko". Warstwę z aniołkiem usuń.


17

Zmniejsz skrzydełko i przesuń je na Obręcz. Miękką Gumka (E) zrób "przejście" między warstwami. Wciśnij Ctrl+U (Barwa/Nasycenie). Zaznacz "Koloruj" i ustaw: Barwę na 54, Nasycenie na 40, Jasność na -26.


18

Wejdź w Styl warstwy i ustaw: kolor Cienia wewnętrznego #787909, kolor Blasku wewnętrznego #cfa636, w Fasecie i płaskorzeźbie 3 kształt w 2. rzędzie i zmień Rozmiar na 35 piks, a Zmiękczenie na 16 piks, w Nałożeniu gradientu podobne kolory, jak przy Obręczy, tylko zmień Krycie na 42%, kąt na -147° i Skalę na 117%., zaznacz jeszcze Obrys i ustaw Rozmiar na 1 piks, Krycie na 8%, kolor czarny.


19

Duplikuj warstwę, zrób jej odbicie lustrzane i przenieś na drugą rękę. Możesz użyć gumki do obu warstw, aby je poprawić.


20

Skorzystamy z dwóch grafik: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Chinese_dragon.PNG i http://www.flickr.com/photos/33678919@N07/5295694585. Najpierw zajmijmy się Smokiem (tak nazwijmy warstwę). Zmniejsz go, aby zmieścił się na przedramię i odpowiednio dopasowujemy. Wchodzimy w Barwę/Nasycwenie (Ctrl+U), zaznacz "Koloruj" i ustaw wartości: 0 dla Barwy, 65 dla Nasycenia, 45 dla Jasności. Wciśnij Ctrl+J, i schowaj na chwilę nową warstwę. Elementy, które wyszły poza kontur ręki, pospolicie wycieramy (E). Krycie i Wypełnienie warstwy daj na 60%, tryb mieszania na "Pomnóż"Pokaż drugą warstwę i umieść ją na 2. ręce, odpowiednio dopasowuj i ustaw Krycie i Wypełnienie na 80%. Ustaw tryb mieszania na "Ściemnianie".


21

Dodaj drugie zdjęcie, warstwę nazywamy Tribal, przechyl, umieść na ramieniu. Elementy, które wyszły za ramię, wytrzyj miękką Gumką (E). Ustaw te same wartości, co przy Smoku i Smoku kopia, włącznie z Barwą/Nasyceniem. Duplikujemy warstwę (Ctrl+J) i dajemy na 2. ramię. Ustaw Krycie i Wypełnienie na 80%. Tribal ma mieć tryb mieszania na "Pomnóż", a kopia na "Ściemnianie". Utwórz grupę "Smoki" i "Tribale", w 1. wsadź tatuaże ze smokiem, w 2.- tribale. Drugą grupę umieść nad warstwą Modelka, a Smoki gdziekolwiek- nieznaczne.


22

Wejdź na warstwę Modelka. Wybierz Filtr->Skraplanie i za pomocą Wybrzuszenia (B) powiększ oczy modelki jak na zdjęciu.


23

Wybierz Pędzel (B) i wciśnij Q, następnie Odwróć zaznaczenie.... Pomaluj tęczówki modelki, następnie wciśnij Q, Odwróć zaznaczenie... i wejdź w Barwę/Nasycenie (Ctrl+U), zaznacz "Koloruj". Zaznacz wartości: 225 dla Bawy, 37 dla Nasycenia, 5 dla Jasności.


24

Niestety, czarny punkcik na oku jest ledwo widoczny, więc trzeba go ręcznie poprawić. Stwórz nową warstwę. Wybierz Pędzel (B) i ustaw jego rozmiar na 2, a końcówkę miękką. Narysuj punkciki w miejscach, w których zanikają. Ustaw Krycie i Wypełnienie warstwy na 50%


25

Skopiuj obrazek stąd: http://www.freetribaltattoo.com/free-tribal-tattoo-designs/tribal-lower-back-tattoo-designs/tribal-lower-back-tattoo-design-07.html. Warstwę z nim nazwij Trib. Rozdziel 2 części tatuażu na 2 policzki. Ustaw tryb mieszania na "Pomnóż", Krycie na 30, Wypełnienie na 50%. Wejdź w Filtr->Rozmycie->Poruszenie i ustaw odległość na 2 piks. Wciśnij Ctrl+U i zaznacz "Koloruj". Ustaw wartości: 4 dla Barwy, 100 dla Nasycenia i 54 dla Jasności.


26

Czas dodać uszy. Możemy skorzystać z tych samych, co w poradniku "Jak zrobić z kogoś Na'vi (Avatara) w Photoshopie?". Najpierw zmieńmy kolor w Barwa/Nasycenie (Ctrl+U). Kliknij koloruj i zrób kolor różowy. Warstwę podpisz "Uszy" i ją zduplikuj (Ctrl+J). Obie odpowiednio dopasuj do głowy i wytrzyj miękką Gumką (E).

Ewentualnie, jeżeli chcesz zachować naturalny kolor skóry modelki. Jeżeli będziesz go zmieniał, omiń dalszą część tego kroku!!
Następnie wejdź w Styl warstwy i: ustaw kolor #d3af8f Cienia wewnętrznego, #b48b6c Blasku wewnętrznego, Nałóż kolor #a6835d o Kryciu 55% i Nałóż gradient o kolorach (po kolei od lewej): #ecd5c1, #dfcfc1, #d8c1b4, #a57f56, #c79c72; ustaw Kąt na 167°, Krycie na 17%, Skalę na 100%. Teraz znów kliknij Ctrl+U, lecz bez zaznaczenia "Koloruj". Zmień wartości tak, aby dawały kolor skóry wg własnego gustu.


27

Teraz czas na nadanie uszom wyglądu elfickiego. Za pomocą opcji Wypacz w Przesunięciu (V) nadaj im odpowiedni kształt: wydłuż je i spraw, żeby jak najbardziej stały, NIE opadały. Mniej-więcej jak na obrazku.


28

Teraz zrobimy coś, od czego niektórzy woleliby zacząć, czyli wydzielenie modelki z tła. Stwórz nową grupę i wpakuj do niej wszystkie warstwy i grupy oprócz modelka. Schowaj całą grupę. Użyj narzędzia Pędzel (B)->Edyduj w trybie szybkiej maski (Q). Zaznacz modelkę i wciśnij Q. Teraz usuń wszystko co jest w zaznaczeniu, aby została sama kobieta.


29

Czas na małe poprawki. Elfka prawie skończona. Wejdź na warstwę Ozdoba kopia i wytrzyj miękką Gumką (E) kawałek elementu, żeby wyglądało jakby wchodził pod włosy. Następnie wejdź na warstwę Tribal kopia i wytrzyj kawałek tatuażu, który wchodzi na włosy.


30

Ewentualnie, jeżeli chcesz zmienić kolor skóry i ominąłeś część Kroku 26!!
Ostatnie poprawki elfki. Znów schowaj Grupę 1 i przejdź na Modelkę. Wybierz Pędzel (B) i wciśnij Q. Najedź na obrazeczek przy nazwie warstwy i wciśnij Ctrl+LPM, aby nie wyjeżdżać poza kontury; zamaluj pędzlem (nie musi być to super dokładnie) biustonosz, majtki, włosy, usta i oczy z brwiami i kliknij Q. Teraz przenieś elementy skóry na nową warstwę wciskając Ctrl+J. Wejdź w Barwę/Nasycenie (Ctrl+U) i zaznacz "Koloruj". Ustaw wartości: 311 dla Barwy, 18 dla Nasycenia, 0 dla Jasności. Następnie wejdź w warstwę Uszy. Kliknij Ctrl+U i wybierz wartości: 311 dla Barwy, 18 dla Nasycenia, 2 dla Jasności. Zrób to samo z Uszami kopia.


31

Czas na zabawę z tłem. Stwórz warstwę "Tło" i umieść ją pod Modelką. Możesz zrobić ją według własnego uznania. Jeżeli chcesz takie same jak ja, to: wybierz Gradient (G) i zaznacz Rodzaj gradientu: Szum, Opcje: Ogranicz kolory, Dodaj przezroczystość, Nierówność: 50%, R: jak najbliżej lewej, G: ponad połowa, B: prawie cały pasek. Wypełnij tło gradientem według uznania. Skopiuj warstwę (Ctrl+J) i ustaw jej tryb mieszania na Ściemnianie. Wróć do tło i wybierz Filtr->Fresk (Rozmiar pędzla- 2, Szczegółowość pędzla- 8, Tekstura- 1), a następnie wybierz Filtr->Foliowanie (Intensywność podświetlenia- 15, Szczegółowość- 9, Gładkość- 7).


32

Możesz także dodać skrzydła (wg uznania). Ja ściągnąłem darmowe stąd: http://www.free-extras.com/images/white_angel_wings-2270.htm. Skopiuj skrzydełka i odpowiednio dopasuj. Najlepiej je scal. Wejdź w Styl warstwy i użyj następujących ustawień Fasety i płaskorzeźby: kształt 3 w 2. rzędzie, Zmiękcz 11 piks, Rozmiar 0 piks, Głębia 1%. Następnie wejdź w Barwę/Nasycenie (Ctrl+U) i zaznacz "Koloruj". Ustaw: 259 dla Barwy, 59 dla Nasycenia, -8 dla Jasności.


33
Efekt końcowy. Efekt końcowy.

Skończone :)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 08.01.2011

Komentarze

skorzystam :)

Ostatnio zmieniony: 2013-03-14 21:34:00

fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-26 10:55:23

Fajne opisane dzięki:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 19:53:42

fajne fajne :)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-11 16:03:47