Jak przeprowadzić test wiedzy przez stronę www?

Chcesz z jakichkolwiek powodów przeprowadzi test wiedzy w Internecie? Chcesz to zrobić szybko sprawnie i nie napracować się? Żaden problem! Wystarczy do tego użyć narzędzia jakie oferuje Google Docs. Szczegóły poniżej.

  • Konto Google
1

Na naszym koncie Google, przechodzimy w usługę DOCUMENTS. Z górnej beli menu CREATE NEW wybieramy FORM. Tak jak jest to pokazane na zdjęciu.


2

Następnie w polu QUESTION TITLE wpisujemy pytanie. W polu QUESTION TYPE wybieramy CHECKBOXES tak, aby przy odpowiedział pojawiły się kwadraty, które będą potrzebne do udzielenia poprawnej odpowiedzi. Po wpisaniu odpowiedni klikamy CLICK TO ADD OPTION aby dodać odpowiedź.


3

Teraz sprawdzamy czy test ma właściwy wygląd i można go pokazać ludziom. Jeśli tak klikamy SAVE, a następnie link poniżej, który będzie kierował do właściwego formularza, który będzie widział rozwiązujący test.


4

Tak wygląda wersja „dla ludzi”. Aby udzielić odpowiedzi, trzeba klikając myszką w kwadrat przy odpowiedzi ustawić w nim zielony ptaszek. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytanie, klikamy SUBMIT.


5

Gdy ktoś rozwiązał test można go sprawdzić wracając do panelu, gdzie tworzyliśmy nasz test i na górnej belce kliknąć SEE RESPONSES i wybrać SUMMARY.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przydaje się przy rekrutacjach czy testach w e-learningu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.09.2010

Komentarze