Jak prawidłowo zaciskać przewody kabla sieciowego rj-45?

W tej poradzie zaprezentuję, jak poradzić sobie z zaciśnięciem wtyku kabla rj-45 przy pomocy zaciskarki. Przed wykonaniem zaciskania trzeb ułożyć kable w odpowiedniej kolejności, co zaprezentowałem na zdjęciach, w galerii tej porady.

  • - kabel rj-45
  • - wtyk rj-45
  • - zaciskarka
1

Przygotowanie kabla rj-45

Przygotowanie kabla rj-45

Ucinamy odpowiednią długość kabla (zawsze zostawiamy zapas!), i ściągamy izolację przy pomocy zaciskarki (jak na zdjęciu).


2

Wybór standardu

Wybór standardu

Do wyboru mamy standard A oraz standard B. Różnią się one kolejnością ułożenia kabli, a ilustruje je poniższy obrazek. Przy łączeniu urządzeń jednakowego poziomu (router-router, komputer-komputer) używamy kabla crossowanego (z jednej strony standard A, z drugiej standard B), a przy łączeniu urządzeń różnego poziomu (router-komputer) kabla prostego (jeden standard np. A na obydwu końcach kabla).


3

Przygotowanie do zaciśnięcia

Przygotowanie do zaciśnięcia

Przed zaciśnięciem kabla we wtyczce powinniśmy ułożyć kabelki wg wybranego standardu. Dla potrzeb poradnika wybraliśmy standard B.


4

Ułożenie kabla we wtyczce

Ułożenie kabla we wtyczce

Wkładając kabel do wtyczki należy pamiętać, aby była ona odwrócona stykami do góry. Kabel wciskamy jak najdalej do przodu pamiętając o tym, aby izolacja była za "ząbkiem".


5

Zaciśnięcie wtyczki

Zaciśnięcie wtyczki

Wkładamy wtyczkę do zaciskarki, w miejsce wskazane na zdjęciu, i z całej siły ściskamy rączkę.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.10.2013

Komentarze