Jak pozycjonować strony www i osiągnąć pierwsze miejsce w google?

Pozycjonowanie strony w google to dla mnie była czarna magia. Jestem zawodowym ogrodnikiem i jeszcze przed miesiącem nie miałem najmniejszego pojęcia jak wypromować swoją firmową stronę internetową. Nawet nie zgłosiłem jej do wyszukiwarek i nie wiedziałem, czy jest zaindeksowana przez Google. Ale potrzebowałem nowych zleceń a ponieważ zimą mam więcej czasu na pracę przy kompie, więc zabrałem się ostro do dzieła. Wynik mej pracy absolutnie mnie zaskoczył.

  • Strona którą pozycjonujemy, czas i cierpliwość.
1

Wyznaczyłem sobie cel – pierwsza strona w wynikach wyszukiwania do wiosny. Czyli miałem na to ok. 3 miesięcy.


2

Zapisałem się na każdy darmowy kurs pozycjonowania, promocji strony, przyciągania ruchu na swoją stronę itp. Jaki tylko znalazłem w sieci. Przejrzałem kilkanaście blogów o tej tematyce, Kupiłem jedną książkę na temat. Nawiasem mówiąc to samo co w książce znajduje się także w necie za darmo, tylko trzeba się przekopać przez tony śmiecia.


3

Wnioski były trzy: Google kocha treść, potrzeba dużo linków do strony, strona musi być zoptymalizowana pod wyszukiwarki


4

Wybór słów kluczowych. Ponieważ działam na rynku lokalnym, wydało mi się logiczne, aby to zaznaczyć. Dlatego pozycjonowałem się na frazy: „usługi ogrodnicze Poznań”, „pielęgnacja ogrodów Poznań” itp. Dopiero później zrozumiałem, iż intuicyjnie dokonałem doskonałego wyboru, pozycjonując się na frazy z tzw. długiego ogona. Okazało się, iż internauci szukając w necie treści, coraz częściej wpisują bardzo konkretne zapytania, całe kilkuwyrazowe frazy, aby wyniki były maksymalnie dokładne. Nikomu nie chce się przeglądać kilkudziesięciu stron wyników wyszukiwania.


5

Ponieważ nie mam pojęcia o programowaniu, kodach HTML itp. Więc optymalizacja strony w moim wydaniu sprowadziła się do: nadania stronie tytułu, w którym musi być słowo kluczowe (fraza), które internauci wpisują w okno wyszukiwarki. Następnie sporządziłem opis strony, a w nim następne słowa i frazy kluczowe, ale ułożone w logiczny sposób, pozwalający dowiedzieć się na jaki temat jest strona. Według tego samego schematu wykonałem opisy podstron, różnicując je w zależności od treści, którą zawierają. Na koniec wstawiłem linki wewnętrzne, po których roboty wędrują po stronie i łatwiej jest im trafić na podstrony.


6

Stronę zgłosiłem do wyszukiwarki.
Rozpocząłem zdobywanie linków do strony. Bardzo ważne jest, aby nowe linki pojawiały się stopniowo, imitując naturalny proces zwiększania popularności w sieci. W innej mojej poradzie przeczytasz jak ja robię.


7

Na stronie powinieneś mieć unikalną i wartościową treść. A w niej słowa kluczowe, najlepiej w prawidłowym kontekście i bliżej początku strony. Moim zdaniem kilkanaście stron z treścią to minimum. To mogą być artykuły, porady, opisy produktów, opis twoich doświadczeń itp. Ja np. zamieściłem kalendarz ogrodniczy, dokładny cennik itd.


8

Co dalej? Cały czas dodaję treść i linkuję, dopisuję stronę do nowych katalogów. Będę też wstawiał zdjęcia z odpowiednim opisem.


9

Uwagi i spostrzeżenia

  • Dlaczego opisałem to wszystko w tej nieco rozwlekłej historii? Chciałem pokazać, że promocja własnej strony nawet bez dużych środków i odpowiedniej wiedzy na starcie jest możliwa. Tylko trzeba chcieć i pracować nad tym oraz nie pchać się od razu w najbardziej oblegane kategorie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.01.2012

Komentarze

Trzeba zdobywać mocne linki, bo słabe grożą banem od google. Pozycjonowanie powinno wyglądać na jak najbardziej naturalne. Trochę porad jest tu http://www.linkologia.cba.pl/strategia

Ostatnio zmieniony: 2013-05-28 14:03:06

Super porada. Również gratuluję sukcesu. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2012-02-26 19:18:39

Bardzo dobrze napisana porada i z pewnością przydatna!
Gratuluję efektu ;)

Ostatnio zmieniony: 2012-02-17 13:27:09