Jak podłączyć telewizor do komputera?

Przychodzi do nas dziewczyna, nasz laptop ma ekran 15", ona niedowidzi a do tego trzeba w 5 minut uruchomić romantyczną komedię... Problem znany wszystkim, może pominąwszy wadę wzroku potencjalnej wybranki serca :) Pomocne może okazać się w takich sytuacjach podłączenie do komputera naszego telewizora. Jakże przyjemnie ogląda się nasz ulubiony film lub gra ze znajomymi w Fifę na wielkim ekranie. Wiele osób wciąż jednak nie wie, jak prostą czynnością jest połączenie ze sobą tych dwóch urządzeń.

  • -kabel odpowiedni dla złączenia ze sobą naszych urządzeń (ethernet, HDMI)
  • -minimum technicznej wiedzy
1

Najpopularniejsze do tej pory rozwiązanie to kabel Ethernet

Potrzebne jest gniazdo LAN w naszym komputerze oraz bliźniacze w telewizorze. Jeżeli nasz zabieracz cennego czasu (telewizor) nie został pierwotnie wyposażony we wcześniej wspomniane gniazdo, istnieje doskonałe wyjście z tej sytuacji. Możemy przy pomocy kabla ethernet złączyć komputer oraz odtwarzacz (DVD, Blue-Ray). Z pewnością nie jest to rozwiązanie miłe dla oka, gdyż ani jakoś obrazu ani estetyka samego kabla wijącego się przez pokój nie zachęca do korzystania z tego rozwiązania. Warto o nim jednak pomyśleć wtedy gdy sporadycznie używamy telewizora jako drugiego ekranu.


2

HDMI

Z pewnością najlepsza forma połączenia pod względem jakości obrazu. Zalet ma mnóstwo- zazwyczaj estetyczne wykonanie, bezstratną jakość przesyłanego obrazu. Lecz oczywiście nie ma róży bez kolców- dość duża cena zniechęca do kupna kabla. Większość telewizorów, które pojawiły się na rynku w przeciągu ostatnich dwóch lat, powinna być wyposażona w gniazdo HDMI. Podobnie rzecz wygląda z laptopami i PCtami, które miały swoją premierę w nieodległej przeszłości. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie (choć niezaprzeczalnie droższe) od kabla Ethernet.


3

Wi-Fi

Jeżeli cenimy sobie wygodę oraz notorycznie potykamy się o kable... Polecam bezprzewodowe rozwiązanie, jakim jest transfer poprzez Wi-FI. Telewizor musi być wyposażony w kartę Wi-Fi. Nie jest? Nic straconego, możemy pomóc sobie w podobny sposób jak we wcześniejszym kroku- porządny odtwarzacz blueray z pewnością posiada możliwość bezprzewodowego łączenia się z pozostałymi domowymi urządzeniami.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Istnieje też świetne rozwiązanie dotyczące transmisji obrazu z komputera na ekran telewizora za pomocą HomePlug- technologia PLC. która umozliwia transmisję danych przez sieć elektroenergetyczną.

  • Wszystkie użyte zdjęcia pochodzą z portalu Flickr.com


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.10.2012

Komentarze

Również musiałem przez to przebrnąć samodzielnie, bo nie widziałem wcześniej tej porady. Profesjonalna. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-05-04 02:37:13

zupełnie się na tym nie znam

Ostatnio zmieniony: 2012-11-21 15:37:20

Dzięki :) Sam nagle zostałem postawiony przed problemem podłączenia laptopa do telewizora i wcale nie okazało się to takie oczywiste- stąd ta porada :)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-26 19:05:41

Kolejna praktyczna, wyczerpująca i perfekcyjnie napisana porada. Super.

Ostatnio zmieniony: 2012-10-26 13:54:12