Jak pisać precle?

Precle, preclowanie, presell page, to hasła określające jedna z technik pozycjonowania stron internetowych. Jak szybko i sprawnie pisać precle?

  • Komputer z podłączeniem do sieci i najlepiej z MS Word
1

Najpierw określamy, do jakich stron linki mają znaleźć się w preclu. Przyjmujemy, że w każdym artykule będzie link do strony głównej i kilku podstron. Do tego będzie trochę optymalizacji, czyli atrybuty 'title' - kilka fraz, na jakie chcemy pozycjonować stronę. Przykładowo:
Strona główna:
http://jakasstrona.pl
dwie podstrony:
http://jakasstrona.pl/podstrona1/
http://jakasstrona.pl/podstrona2/

Title:
fraza 1
fraza 2
fraza 3


2

Druga sprawa, to zapoznanie się z regulaminem presell page, w której chcemy umieścić nasz artykuł pozycjonujący. Jeśli sprawa ma być zrobiona szybko, przyjmujemy, że tekst powinien mieć 1200 znaków ze spacją (łatwo policzyć pisząc w Wordzie: narzędzia => statystyka wyrazów). To pozwoli napisać poprawny tekst do 99% precli. Pisanie w Wordzie przydaje się też z innej przyczyny: od razu podkreśla błędy, za co często wpisy do precli nie są akceptowane (za błędy rzecz jasna, nie za Worda)


3

Dalej przechodzimy przez rejestrację i logowanie. Wskazówka: na stronie głównej precla trzeba szukać haseł "meta", "register", jak nie widzisz, to pomocna bywa funkcja Ctrl+F (wraz z wpisaniem szukanej treści na stronie i naciśnięciem "Szukaj") w Firefoxie, w innych przeglądarkach pewnie jest podobnie.


4

Po zalogowaniu szukamy "Wpisy", "Dodaj nowy", co trudne jest na początku, potem - jako, że większość precli stawianych jest na CMS'ie Wordpress, jest łatwe. W polu edycji wklejamy z Worda napisany wcześniej tekst i dodajemy tytuł i tagi (poszukaj na stronie tak nazwanych pól).


5

Czas na wstawienie linków, czyli mięska, które w odpowiedniej ilości doda mocy pozycjonowanej stronie. Zaznaczasz więc frazę, na jaką chcesz, by ludzie wyszukiwali twoja stronę w Google, a następnie naciskasz taki przycisk jak ten w czerwonym kółku:


6

Powinno się pokazac takie okno jak poniżej, w którym wpisyjemy adres pozycjonowanej strony (URL), czyli w naszym przykładzie http://jakasstrona.pl i żeby było bardziej optymalnie, dodajemy tytuł 'title', czyli przykładowo fraza 1:


7

Po wstawieniu 3 linków (większość precli tylko na tyle pozwala), klikamy 'publikuj', bądź 'publikuj do przeglądu', button zazwyczaj w prawej kolumnie. I to tyle, możemy brać się za następnego precla.


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętaj, żeby nie przesadzać z ilością linków, z reguły trzy to maksimum.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.07.2010

Komentarze

Chętnie przeczytałbym o samej istocie pojęcia "precel", które po tym artykule w dalszym ciągu pozostaje dla mnie obce.

Ostatnio zmieniony: 2012-05-02 16:16:02