Jak online skompilować program komputerowy napisany w dowolnym języku programowania?

Jako rasowy programista można czasem znaleźć się w sytuacji, gdy na szybko trzeba sprawdzić poprawność jakiegoś programu, ewentualnie przetestować pewien błyskotliwy pomysł. Potrzebujemy skompilować krótki kod źródłowy a nie mamy możliwości instalowania kompilatora. Poniżej zaprezentuję serwis internetowy, który ułatwia to zadanie.

  • serwis ideone.com
1

Wejdź na stronę ideone.com.


2
Lista objemuje 40 języków programowania. Lista objemuje 40 języków programowania.

Po lewej stronie wybierz z listy język programowania, który cię interesuje.


3
Możesz włączyć kolorowanie składni. Możesz włączyć kolorowanie składni.

W pole tekstowe wklej kod źródłowy swojego programu.


4
Dane wejściowe, czyli to co program będzie mógł wczytać ze standardowego wejścia. Dane wejściowe, czyli to co program będzie mógł wczytać ze standardowego wejścia.

Opcjonalnie możesz podać dane wejściowe do swojego programu.


5

Naciśnij przycisk "wyślij"


6
Dostajemy też unikalny link do wyników działania programu, którym możemy podzielić się za znajomymi Dostajemy też unikalny link do wyników działania programu, którym możemy podzielić się za znajomymi

W chwilę po wysłaniu naszego programu, dostaniemy raport z kompilacji. Jeżeli kompilacja przebiegła bez problemów raport jest pusty. Ponadto dostajemy informację o statusie wykonania programu dla zadanych danych wejściowych, czasie wykonania programu, zużytej pamięci, i wartość jaką zwrócił nasz program.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Jeżeli nasz program jest bardziej rozbudowany, składa się z większej ilości plików powinniśmy użyć jakiegoś gotowego środowiska deweloperskiego, gdzie można przeprowadzać kompilację większych projektów


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.02.2011

Komentarze

Dobrze wiedzieć :)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-17 19:33:30

Fajna porada:)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-07 13:35:29