Jak odzyskać wiadomości z Outlook Express?

Straciłeś właśnie pocztę z ostatniego roku? Nie panikuj? Jest prosty sposób na odzyskanie tych danych.

  • Program WOE5Extract.exe
1
Widok omawianego programu. Widok omawianego programu.

Outlook Express charakteryzuje się niewielką jak na współczesne potrzeby bazą danych emaili, ograniczoną do 2GB. Baza emaili odbieranych jest przechowywana typowo w katalogu c:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities{nnnnn}\Microsoft\Outlook Express\Skrzynka odbiorcza.dbx.
Jeśli odkryjemy, że plik osiągnął rozmiar bliski 2GB zaczynają się problemy ze stabilną pracą programu. Podobnie nieudane zamknięcie systemu operacyjnego może spowodować błędny zapis w bazie i część emaili zostaje niewidoczna.


2

Jeśli wiemy, że plik nie został celowo uszkodzony lub nie podlegał kompaktowaniu, jest wielce prawdopodobne, że nadaje się do naprawy. Świetnym programem do tego celu okazuje się być WOE5Extract.exe. W sieci dostępny w postaci pliku - WOE5Extract.zip, za darmo.
Program potrafi odczytać każdy z dbx i pokazać za pomocą Outlooka Express zawartość. Dodatkowo potrafi wyeksportować odczytane z bazy emaile do postaci *.eml. Ten format jest łatwo otwierany z kolei przez Outlook Express.


3

Tak, więc algorytm działania polega na odnalezieniu pliku Skrzynka Odbiorcza.dbx. Skopiowaniu do nowego katalogu. Otwarciu go w programie WOE5Extract.exe. Następnie wybraniu poszczególnych emaili lub całości i ich eksportu do postaci oddzielnych *.eml-i.

Teraz z kolei zamykamy Outlook Express, wchodzimy ścieżki c:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities{nnnnn}\Microsoft\Outlook Express\Skrzynka odbiorcza.dbx do bazy danych i zmieniamy nazwę bazy np. Skrzynka odbiorcza1.dbx.


4

Po otwarciu na nowo Outlook Expressa otrzymujemy pustą skrzynkę odbiorczą.
Teraz przenosimy z folderu do którego program eksportował emaile wszystkie widomości eml. do skrzynki poprzez funkcję Kopiuj Wklej lub przeciągnięcie.
I cieszymy się odzyskanymi wiadomościami.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • W ten sposób można również obsługiwać bazę emaili zarchiwizowaną oddzielnie poza katalogiem roboczym Outlook Express.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.11.2011

Komentarze