Jak obniżyć koszt drukowania?

Każdy użytkownik drukarki atramentowej zna jej największy eksploatacyjny minus - koszt nowych zasobników z tuszem. Parę miesięcy temu zainwestowałem w system zasilania tuszem do drukarki HP, sprawdza się on bardzo dobrze (obniżając koszt drukowania do minimum). Warto rozważyć już przed zakupem drukarki jakie będą koszta eksploatacyjne. Wiadomo wymiana zasobników jest uzależniona od częstotliwości drukowania im jest większa tym system zasilania zwraca się nam szybciej. Ja stosuje go z powodzeniem w małej firmie oraz do drukowania zdjęć.

1

Sprawdzamy na popularnym w Polsce serwisie aukcyjnym w kategorii Drukarki i skanery frazę "systemy zasilania". W wynikach szukania powinny być systemy do drukarek HP, Canon, Epson, Brother.


2

Sprawdzamy ceny drukarek do których dostępne są systemy zasilające. (Jeśli posiadamy drukarkę do której możemy dopasować systemy zasilania w tusz to pomijamy ten krok).


3

Jeśli chcemy skompletować zestaw do oszczędnego drukowania (drukarka + zestaw zasilania w tusz) to sprawdzamy ceny drukarek i systemów - wybieramy najkorzystniejszą wersję.


4

Montujemy system zasilania w miejsce oryginalnych zasobników (według instrukcji). Drukarka jest gotowa do drukowania. Co pewien czas sprawdzamy poziom tuszu w pojemnikach i w razie potrzeby uzupełniamy tusz.


5

Po wykorzystaniu tuszu z dołączonych do zestawu buteleczek, szukamy na tym samym serwisie aukcyjnym (lub każdym innym) bądź w tradycyjnym sklepie tuszu w butelkach i drukujemy dalej.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Osobiście używam drukarki HP Officejet Pro K5400, często drukuje zdjęcia


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.02.2011

Komentarze

świetna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-26 10:58:43

dokładnie, Epson czasem nie chce być dobry dla otoczenia i współpracować ;]

Ostatnio zmieniony: 2012-05-05 16:28:36

Nie znam się zbytnie na sprzętach komputerowych i takich różnych rzeczach więc, te systemy zasilania, trochę zbyt skomplikowanie dla mnie brzmią. Ja po prostu kupuję zamienniki tuszu na www.e-atramenty.pl i to już jest oszczędność, przy takiej samej jak dla mnie jakości drukowania.

Ostatnio zmieniony: 2012-04-29 19:51:05

Świetna porada szczegónie systemy ciągłego zasilania. Czasem się jednak nie da jej wykorzystać, wtedy rzućcie okiem tutaj "Jak napełnić cartridge T573 do drukarki fotograficznej PictureMate 100 Epson?"


Ostatnio zmieniony: 2011-10-17 13:40:40