Jak nie zostać zignorowanym na blipie?

Krótka instrukcja dla firm i osób prywatnych jak nie zostać zignorowanym na blipie.

1

Bądź kulturalny i przestrzegaj Netykiety. Nie pisz nigdy tego, czego sam nie chciał byś przeczytać. Pamiętaj również, że tu są dzieci!


2

Używaj tagów, ale z umiarem. Trzy w jednym wpisie to absolutne maksimum. Jeśli będziesz używał zbyt wiele tagów, zostaniesz uznany za spamera.


3

Tagi najlepiej jest wpisywać w taki sposób, aby pasowały do całego zdania. Nigdy nie wypisuj pojedynczych tagów na końcu zdania.


4

Popularnych tagów używaj tylko i wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Na przykład: #drogiblipie używaj tylko jeśli masz jakieś pytanie lub problem. #Nocnemarki - pisz na nim co chcesz, ale dopiero po 01:00 w nocy. Nigdy wcześniej. #Konkurs - jeśli nie organizujesz konkursu z nagrodami to daruj sobie ten tag.


5

Ustaw awatar oraz zmień tło. Nigdy jednak nie oznaczaj swojego konta jako anonimowe. Ludzie lubią mieć poczucie, że wiedzą czyje wypowiedzi czytają.


6

Jeśli chcesz założyć konto mające reklamować jakiś produkt albo firmę, to lepiej zrobisz nazywając go imieniem (najlepiej damskim ;-), niż nazwą Twojej firmy. Jako awatar ustaw jakieś ładne zdjęcie, widok lub portret. Nie dodawaj jednak loga Twojej firmy. Przyjemniej obserwuje się i rozmawia z żywą osobą, niż jakąś firmą.


7

Nigdy nie próbuj zdobywać czytelników dodając wszystkich jak leci do obserwowanych. Na blipowiczów to nie działa, a poza tym administratorzy mogą zablokować Ci konto. Jeśli jednak ktoś dodał Ciebie do obserwowanych, zrewanżuj się tym samym.
Obserwujących zdobywaj poprzez pisanie ciekawych wpisów, zawierających jeden albo dwa tagi (ściśle związanych z tematem wpisu!). Ponadto w zdobywaniu czytelników pomagają konkursy, nawet te najmniejsze. Lubimy gadżety!


8

Jeśli chcesz aby ludzie klikali w Twoje linki, nie bądź nachalny. Na jeden wpis nie powinieneś poświęcać więcej, niż jednego blipnięcia. Dodatkowo w takich wpisach unikaj tagów, bo może to zostać uznane za spam. Lepiej niech w link kliknie kilku obserwujących, niż ma kilkunastu blipowiczów Cię zignorować.


9

Używaj sekretarek (np. szmerybajery.pl/sekretarka) do sprawdzania czy ktoś do Ciebie nie pisał. Nigdy nie ignoruj swoich czytelników.


10

Jeśli ktoś Cię atakuje, bądź dla niego miły. Na atak nigdy nie odpowiadaj atakiem.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.02.2010

Komentarze