Jak naprawić brak dźwięku w komputerze?

Czasami zdarza się, że z komputera nagle przestanie wydobywać się dźwięk. Co zrobić w takiej sytuacji?

1

Pierwszą czynnością jaką powinniśmy zrobić jest sprawdzenie zasilania głośników. Sprawdź czy głośniki nie odłączyły się od prądu. Często wpadamy w panikę i zapominamy o takich rzeczach. Przy okazji sprawdź czy głośniki nie są podłączone do złego gniazda np. mikrofonu.


2

Jeżeli diody się świecą i głośniki wydają się być włączone, sprawdź czy głośność nie jest wyciszona. W tym celu znajdź ikonę głośności na pasku zadań, kliknij na nią. Wyświetli nam się okno właściwości, jeżeli przycisk wyciszenia jest włączony - wyłączamy go. Jeżeli to nie pomoże...


3

...Zrestartuj komputer.


4

Jeżeli po włączeniu komputera nadal mamy problem z brakiem dźwięku, włączamy panel sterowania, wchodzimy w zakładkę sprzęt i dźwięk i klikamy menadżer urządzeń (ten krok różni się w zależności od wersji windows, ale generalnie chodzi o to by dostać się do menadżera urządzeń/menadżera sprzętu). Wchodzimy w kontroler dźwięku, video i gier.


5

Sprawdź czy na liście znajduje się karta dźwiękowa. Jeżeli jej tam niema musimy ją zainstalować ;)


6

Jeżeli przy karcie dźwiękowej jest żółty znak zapytania lub żółty wykrzyknik, wchodzimy we właściwości karty i włączamy rozwiązywanie problemów. Postępujemy według instrukcji.
Jeżeli przy karcie dźwiękowej jest czerwony znaczek np. X klikamy prawym klawiszem i wybieramy z listy "włącz" lub szukamy przycisku włącz na pasku powyżej.


7

Wejdź na stronę producenta karty i sprawdź najnowsze sterowniki.


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Wiele z tych kroków może różnić się w zależności od tego jakiego OS używamy.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.01.2011

Komentarze

B I O S

Ostatnio zmieniony: 2013-12-14 00:23:38

Извините - прощать !
Я просто спросить:
Кто дал вам эти свистки !?....
Почему или за что ?....
- Ерунда !
cenne wskazówki

Ostatnio zmieniony: 2013-01-23 17:54:57

POMOCY, moje głosnjiki są dobrze podpiete ale nie działaja i wygląda jakby prąd niedochodził do nich prosze pomóżcie

Ostatnio zmieniony: 2012-06-11 16:12:41

Wykrywał wszystko, może tajemnicą był ten port. Szczegółowych danych już nie pamiętam, ale męczyłem się z tym długi czas, potem kilka miesięcy pracowałem przy niemym kompie, a potem zamieniłem go na lepszy " i "grający" model. Trochę o komputerach wiem, ale do tego, co mu było nigdy nie doszedłem...

Ostatnio zmieniony: 2011-04-07 00:32:49

A jakieś szczegółowe dane? Jaki system, jaka płyta główna? Czy komputer wykrywał kartę dźwiękową? Jeżeli dźwięk nie działa, to warto sprawdzić czy port wyjściowy dla głośników działa.

Ostatnio zmieniony: 2011-04-06 00:04:52

A co w przypadku, gdy żaden z kroków nie pomoże? Miałem taka sytuację. Zmieniłem komputer a powodów braku dźwięku w starym nie znalazłem...

Ostatnio zmieniony: 2011-04-05 20:39:09