Jak nagrywać filmy w trybie Makro telefonem Nokia n73 i n95?

Na wstępie przybliżę CO TO ZNACZY 'tryb makro'? W trybie makro obiektyw aparatu (kamery) poprzez odpowiednie ustawienie soczewek umożliwia rejestrację obrazu przedmiotów, które znajdują się w niewielkiej (zazwyczaj kilka centymetrów) odległości od obiektywu. Telefon Nokia n73 (i n95) umożliwia robienie zdjęć w trybie Makro (zdjęcia z bardzo bliskiej odległości od obiektu fotografowanego). Niestety producent nie udostępnił możliwości nagrywania filmów w tym trybie. Jest jednak pewien sposób aby 'oszukać' telefon.

1

Włączamy kamerę poprzez odsunięcie klapki (n73) i przełączamy w tryb nagrywania wideo (wystarczy nacisnąć joystick - domyślnie mamy akurat podświetloną opcję przełączania trybu kamery).


2

Delikatnie aczkolwiek zdecydowanym ruchem uderzamy tylną częścią obudowy (nad kamerą) o np. dłoń.
Mechanizm obiektywu kamery powinien przełączyć się w tryb Makro.


3

Przełączenie w tryb makro nie będzie niczym zasygnalizowane. Jedyną różnicą będzie to, że obiektyw będzie 'łapał' ostrość na obiekty znajdujące się w niewielkiej odległości.
Filmujemy w trybie Makro! :)


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • WAŻNE! - opisane w tej poradzie czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenie telefonu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.09.2011

Komentarze

Dobra rada, wszystko działa jak należy:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 18:27:59