Jak nagrać płytę CD/DVD z danymi w programie NERO?

Jeżeli nie chcemy przechowywać na swoim komputerze plików, z których obecnie nie korzystamy a zaśmiecają one nasz dysk twardy warto zgrać potrzebne dane na dysk CD bądź DVD. Dzięki temu oczyścimy nasz komputer ze zbędnych plików a dane zachowamy na przyszłość na nośnikach pamięci.

  • Program NERO, płyta CD lub DVD
1

Pierwszym krokiem jest wejście do panelu głównego programu oraz wybór rodzaju dysku, na jaki będziemy nagrywać nasze dane. Może to być dysk CD/DVD.


2

Następnie klikamy na ikonę „Utwórz dysk CD z danymi” bądź „Utwórz dysk DVD z danymi” w zależności od wybranego przez nas rodzaju płyty.
Jeżeli używamy płyty CD klikamy przycisk „Utwórz dysk CD z danymi” , jeżeli płyty DVD klikamy ikonę „Utwórz dysk DVD z danymi”.


3

Na ekranie pojawi się okno programu „Zawartość dysku”. W tym miejscu w celu dodania plików, które chcemy zgrać na płytę klikamy na ikonę po lewej stronie okna „Dodaj”.


4

Po kliknięciu w ikonę „Dodaj” pojawia się wykaz plików, jakie posiadamy na komputerze. Mogą to być zarówno pliki znajdujące się na pulpicie, dyskach twardych bądź w innych folderach.
Wybieramy pozycję, którą chcemy zgrać na płytę i ponownie, klikamy przycisk „Dodaj”.


5

Wybrany plik do nagrania na nośniku CD lub DVD pojawia się w oknie programu „Zawartość dysku”.


6

Następnie klikamy „Dalej”- pojawiają się końcowe ustawienia nagrywania gdzie należy wybrać nagrywarkę oraz uzupełnić pole „Nazwa dysku”.


7

Aby rozpocząć zapis danych na płycie należy kliknąć przycisk „Nagraj” i gotowe.


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętajmy o włożeniu odpowiedniego dysku do nagrywarki komputera.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.08.2011

Komentarze