Jak mieć bezpieczny komputer?

Krótko i treściwie, jak zabezpieczyć swój komputer przed hakerami i spamem.

1

Zacznij od zdania sobie sprawy z tego, że nie ma możliwości posiadania dziś niezawirusowanego komputera. Komputer będzie robił całą masę rzeczy o których Ci nie powie, nie do końca zgodnych z tym co chcesz. Twoja drukarka będzie wysyłała informacje o tym, ile drukujesz do HP, Twoje NERO wyśle info, że wchodziłeś ostatnio na google, gemius sprawdzi, że chodzisz po stronach dla osób otyłych...


2

  1. Walka ze śledzeniem w sieci: blokuj ciasteczka. To proste. W narzędzia-> opcje lub edytuj->preferencje musisz zaznaczyć ,,blokada ciastek''. Problem jest jednak z google jeśli używasz gmail. Aby się zalogować musisz akceptować ciastka google, a ciastka google są najgorsze ze wszystkich: połączenie informacji o Twoich wyszukiwaniach z Twoją osobą to potężna wiedza. Straszne trochę. Rozwiązanie: zrezygnuj z gmaila lub używaj dwóch przeglądarek.


3

Bezpieczeństwo: zrezygnuj z popularnych systemów operacyjnych na rzecz niepopularnych. Niepopularnych nikt nie atakuje. Nie odbieraj maili - łańcuszków, plików powerpointa czy worda czy nawet pdf nieznanego pochodzenia. NIE INSTALUJ programów z podejrzanych stron. Nie wkładaj pendrive ani cd-romu do komputera (prawda, że niewykonalne? ale nie rób tego pod windowsem, to niebezpieczne).


4

Instalowanie oprogramowania antywirusowego jest po to, żeby Ciebie uspokoić. Ono Ci w niczym nie pomoże. A pozwoli sporej ilości osób zarobić


5

I na zakończenie: pamiętaj, dziś wirusy nie powodują niestabilnego działania systemu. Jeśli Twój komputer działa wolno, zawiesza się - to nie wirus. Dzisiejsze wirusy są sprytne i ukrywają się w systemie będąc kompletnie niewidzialnymi, więc - nie popadaj w paranoję. Kilka wirusów jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Hej!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.10.2009

Komentarze

"Kilka wirusów jeszcze nikomu nie zaszkodziło."
No co ty nie powiesz -_-