Jak kupić aparat cyfrowy ?

Wybór aparatu to pozornie łatwa sprawa. Ale to co doradzają nam w sklepie nie zawsze będzie najlepszym wyborem dla nas, tylko dla ich kieszeni.

1

Musisz zdecydować ile chcesz wydać na aparat zanim pójdziesz do sklepu. Zachęty sprzedawcy i reklamy mogą nas skłonić do wydania więcej niż faktycznie chcieliśmy.


2

Jakie karty obsługuje aparat ? SD ? MiniSD ? Czy będziesz miał gdzie te karty odczytać ?
A moze trzeba kupić czytnik kart ? Czy w zestawie jest kabel aby podłączyć aparat do komputera lub bezpośrednio drukarki ?


3

Wielkość i kształt aparatu ma diametralne znaczenie. Zastanów się gdzie będziesz go używał. Czy tylko w domu czy na piesze wycieczki ? Czy będziesz mogła spakować aparat do torebki ? Czy nie będzie przeszkadzał w podróżowaniu ?
Jeśli jesteś aktywny fizycznie lub chcesz zabrać aparat np na wycieczkę rowerową musisz zaopatrzyć się w wytrzymały futerał chroniący przed upadkiem i kurzem.


4

Specyfikacja. Jeśli nie znamy się na megapixelach itd to lepiej pozostawić to sprzedawcy lub pójść na zakupy z kimś kto się na tym zna.
Musimy pamiętać żeby przy zakupie nie kierować się tylko ilością megapixeli , jest wiele innych czynników które należy wziąć pod uwagę.
Marka i opinie też mają wiele znaczenia.


5

Inne funkcje takie jak kamera, nowe aparaty potrafią nagrywać juz z rozdzielczością HD. Więc warto to wziąć pod uwagę.
Zastanówmy się także czy aparat nam jest niezbędny ? W dzisiejszych czasach praktycznie każda komórka ma aparat który dla amatora w zupełności wystarczy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.02.2011

Komentarze

Ciekawe rady

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 18:26:57

Dokładnie tak, wybór aparatu nie jest łatwą sprawą. Ważne jest to, żeby nie kupić byle czego. Ważne jest również to, gdzie się kupuje taki aparat. Z tych sprawdzonych sklepów w których można właśnie kupić dobry sprzęt to winmar.pl Zawsze można zadzwonić do nich i dopytać, chętnie odpowiadają na takie pytania.

Ostatnio zmieniony: 2011-10-03 13:41:13