Jak korzystać z Voice Over na iPhone 3G?

Premiera iPhone'a 3G[S] przyniosła wiele istotnych nowości, między innymi rozpoznawanie głosu. Kontrola głosowa niedostępna jest dla użytkownikow starszych iPhonów, ponieważ przyspieszana jest w 3G[S] sprzętowo [za Daring Fireball] a iPhony starszej generacji nie posiadają odpowiedniego układu. Na szczęście pojawiły się alternatywy.

  • iPhone, preferowane słuchawki z mikrofonem
1

Na początek pobierz i zainstaluj program Vocalia. W Internecie krążą również zmodyfikowane wersje programu, z wyglądem przypominającym natywny Voice Control.


2

Po uruchomieniu program oferuje trzy opcje, wyszukiwania kontaktów, zakładek i utworów iPoda. Ja od razu przełączam na iPoda - aplikacja najlepsze zastosowanie znajdzie podczas jazdy rowerem do przełączania utworów, ponieważ ma spore problemy z polskimi nazwiskami i imionami.

Aplikacja po rozpoczęciu danego utworu wyłącza się w celu oszczędzania baterii.


3

Jeśli Twój telefon został złamany (jailbreak) możemy wykorzystać modyfikację systemu tak by aplikacja uruchamiała się po dwukrotnym naciśnięciu przycisku "home" (lub "początek").
W tym celu pobieramy z Cydii rozszerzenie "iHome" z repozytorium modmyi.com.


4

Następnie w Ustawienia -> iHome w polu tekstowym identyfikującym aplikację która chcemy uruchomić wpisujemy doubletap://com.creaceed.vocalia


5

W ten sposób możemy dwuklikiem przycisku Home w dowolnym momencie wywołać aplikację rozpoznającą głos. Ale co w takim razie z kontrolkami iPoda? Nadal dostępne są pod dwuklikiem, ale tylko na Lockscreenie.


6

Przedstawiona metoda nie jest pełnym substytutem Voice Over'a znanego z iPhone 3G[S], ale pokazuje że tak naprawdę niewiele dzieli nas od pełnej funkcjonalności.

Nie zalecam używania aplikacji w tle - pożera dużo baterii.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.04.2010

Komentarze