Jak korzystać z Lightscribe na Maku?

Technologia Lightscribe od dawna gości w domowych nagrywarkach. Niestety, nagrywarki ją wspierające nie są montowane w komputerach z nadgryzionym jabłkiem. Da się jednak ten niefart ominąć.

  • Mac, nagrywarka lightscribe
1

Są trzy opcje używania Twojej kochanej nagrywarki z Lightscribe z Makiem. Jeśli jesteś posiadaczem Maka Pro, po prostu zamontuj ją w środku. Jeśli nie, możesz skorzystać z zewnętrznej obudowy bądź mniej eleganckiej, ale taniej przejściówki IDE -> USB (lub SATA -> USB) dostępnych po kilkanaście złotych na Allegro.


2

Jeśli używasz zewnętrznej obudowy USB, zainstaluj w niej nagrywarkę, następnie podłącz kabel USB i zasilacz. Nagrywarki dla makow zasilane jedynie poprzez złącze USB mogą zachowywać się niestabilnie. Jeśli nie jest napisane inaczej, zworki nagrywarki winny być ustawione na "master" lub "single".


3

Jeśli używasz adaptera IDE / SATA -> USB, podłącz najpierw zasilanie i przejściówkę do napędu, następnie do komputera i dopiero włącz zasilacz do prądu. Jeśli nie jest napisane inaczej, zworki nagrywarki winny być ustawione na "master" lub "single".


4

Niezależnie od sposobu podłączenia, potrzebujesz pobrać i zainstalować sterowniki do Lightscribe (LSS - Lightscribe System Software) ze strony http://lightscribe.com/downloadsection/mac/index.aspx?id=813


5

Do tworzenia nadruków potrzebna jest także specjalna aplikacja. Osobiście polecam DiscCover dołączany do pakietu Toast, ale są też darmowe alternatywy, jak program od LaCie: http://www.lacie.com/more/?id=10016


6

W ten sposób udało Ci się uruchomić swoją kochaną nagrywarkę pod Makiem. Dalsze kroki zależą już od oprogramowania, które wybierzesz do komponowania nadruków.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.04.2010

Komentarze