Jak efektywnie korzystać z Gmaila?

Poczta Google (Gmail) jest chyba w chwili obecnej najpopularniejszą z poczt elektronicznych, korzysta z niej wiele osób jednak nie wszyscy konfigurują ją pod własne potrzeby. Poniżej kilka funkcji,które warto znać.

1

Podpis/stopka/sygnatura:
Gmail oferuje możliwość skonfigurowania tekstu, jaki zostanie dodany automatycznie na końcu takiego napisanego e-maila; to ustawienie można skonfigurować w "ustawienia" --> "ogólne" ---> "podpis" . Jeżeli odbierasz i wysyłasz wiadomości z kliku adresów w ramach jednego konta Gmail, możesz dla każdego z nich ustawić inny podpis.
Najczęściej wpisywane informacje to imię i nazwisko, telefon, email, komunikatory, profile na serwisach społecznościowych, motta.


2

Autoresponder:
Jeżeli przewidujesz, że przez dłuższy czas nie będziesz odbierać skrzynki, możesz ustawić automatyczną odpowiedź na wszystkie wiadomości przychodzące lub tylko te od znajomych. Tę funkcje można ustawić w "ustawienia"-->"ogólne"-->"wiadomość o nieobecnościach".


3

Wysyłanie poczty z innego adresu korzystając z Gmaila.
W przypadku gdy posiadamy kilka skrzynek pocztowych, wygodne jest, żeby logując się na jedną można było odbierać i wysyłać maile ze wszystkich - Gmail idealnie się do tego nadaje. Żeby skonfigurować wysyłanie, kliknij: "ustawienia", "konta i importowanie", "wyślij pocztę z innego adresu", wpisz adres, kliknij następny krok, zaznacz "wyślij przez Gmail" (łatwiejsza konfiguracja), kliknij "dalej", a następnie "weryfikuj".
Na skrzynkę, którą podałeś, został wysłany e-mail w celu potwierdzenia, czy skrzynka należy do Ciebie - zaloguj się i kliknij w link podany w e-mailu. Teraz gdy będziesz wysyłać informacje za pomocą Gmaila, za pomocą strzałki będziesz mógł wybrać, z którego adresu chcesz to zrobić.


4

Odbieranie poczty z innego adresu korzystając z Gmaila.
Gdy już mamy możliwość wysyłania wiadomości z innych kont za pomocą Gmaila, przydałaby się też możliwość odbierania. Żeby skonfigurować tę opcję, wybierz "ustawienia", "konta i importowanie", "sprawdź pocztę za pomocą POP3". Wpisz adres swojego konta e-mail oraz POP3 i port (te informacje znajdziesz w ustawieniach swojej poczty), możesz również zaznaczyć opcje pozostawienia kopii maili na serwerze poczty, z którego będą pobierane oraz etykietę (dzięki temu będziesz wiedział, na którą pocztę przyszedł e-mail bez konieczności otwierania). Na koniec zatwierdź, poczta z innych kont jest odbierana co 30 min, możesz mieć do 5 kont pocztowych, z których Gmail będzie pobierał dane.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.12.2010

Komentarze

warto wiedzieć

Ostatnio zmieniony: 2013-02-26 11:10:17

Takie poradniki muszą być! :) Super poradnik.Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-01-07 10:55:43

Prosto przejrzyście takie powinny być wszystkie poradniki !

Ostatnio zmieniony: 2011-11-11 21:52:58