Jak dokonać konwersji pliku pdf na jpg?

Jeżeli potrzebujesz stron pliku pdf w postaci obrazów ta porada jest dla Ciebie.

  • Gimp (program jest darmowy)
  • www.zamzar.com
  • www.pdf-to-jpg.com
1

Konwersję pdf-a do postaci obrazów można wykonać przy pomocy programu graficznego Gimp.
Otwieramy nowy plik w tym wypadku plik pdf, przeznaczony do edycji( File-->Open--> ...).


2

Otworzy się nowe okno. W zakładce "Open pages as" zmieniamy "Layers" na "Images".
Wybieramy zakres stron przeznaczonych do edycji w sekcji "Select range". Płynny zakres stron oddzielamy myślnikiem np.4-10, natomiast zakres nieciągły przecinkiem np. 1,5,29.
Wybór stron kończymy klikając przycisk "import".


3

Wybrane strony z pliku pdf otworzą się w osobnych oknach. Teraz wystarczy kazdą zapisać z rozszeżeniem .jpg klikając File-->Save as--> wprowadzamy nazwę pliku.jpg.


4

Oczywiście istnieją również specjalne strony przeznaczone do tego właśnie celu. Jednak trzeba mieć na uwadze, ograniczenia serwisów odnośnie wielkości ładowanych plików.
Ciekawym serwisem wspierającym wiele formatów plików oraz możliwością załadowania pojedyńczego pliku do 100MB jest zamzar.com. Na stronie wybieramy plik przeznaczony do konwersji, typ pliku wyjściowego oraz podajemy nasz adres email, pod który zostaną dostarczone pliki po konwersji.


5

Interesującym rozwiązaniem jest zainstalowanie programu, który umożliwi "drukowanie" do pliku po wcześniejszym wybraniu opcji z jakim rozszerzeniem pragniemy posiadać plik wyjściowy.
Jeden z takich programów dostępny jest pod adresem http://www.pdf-to-jpg.com/, gdzie dokładnie opisano sposób użycia programu.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.03.2011

Komentarze

Interesujące:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 21:57:36