Jak dodać stronę do Google?

Początkujący webmasterzy nie rzadko spotykają się z takim problemem, iż ich strona nie jest wyświetlana przez Google, co więc można zrobić aby było inaczej?

1

Na samym początku musisz wiedzieć, że robot Google to najbardziej pracowite ze wszystkich narzędzie. Każdego dni powstają miliony stron, które Google musi "ogarnąć", sama indeksacja może trwać od kilku dni do kilku miesięcy.


2

Proces indeksacji można przyśpieszyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to skorzystanie z funkcji zaproponowania strony która znajduje się pod tym adresem http://www.google.pl/addurl/ , jak widzisz należy tam podać adres swojej strony oraz przepisać zabezpieczenie z obrazka.


3

Drugim sposobem na szybszą indeksację jest dodawanie stron do katalogów [tzw katalogowanie], lub umieszczanie linków do swojej strony na często odwiedzanych serwisach [oczywiście nie łamiąc regulaminu]. Ze swojej strony mogę polecić komentowanie blogów ponieważ są one często aktualizowane, więc robot Google systematycznie na nie powraca, skąd trafić może na nasz link i nim podążyć.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.03.2011

Komentarze

1 sposób dzisiaj już nie działa, ponieważ strona nie istnieje.Co do drugiego sposobu to sposób tradycyjny i zalecany.Sam z niego korzystałem.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-20 20:06:04