Jak dodać okładkę płyty do piosenki w formacie mp3?

W tej poradzie pokażę, Wam jak dodać okładkę płyty do pliku mp3. Gdy wgramy taką piosenkę na telefon, odtwarzacz powinien pokazać okładkę.

  • Piosenka
  • okładka
  • program mp3tag
  • komórka/odtwarzacz mp3
1

Na początek należy ściągnąć program mp3tag np. z tego linku:
http://www.programs.pl/program,374,Mp3tag.html


2

Następnie instalujemy program. Kolejnym krokiem jest ściągnięcie okładki albumu. Załóżmy, że chcę dodać okładkę do piosenki AC/DC "Highway to hell" - szukam więc okładki płyty, z której jest ta piosenka, np. w wyszukiwarce Google.
http://1.bp.blogspot.com/_LJKf7VY6a_8/Stmfth2XfII/AAAAAAAAAfU/ZWCmLYX2-Cg/s320/AC-DC-Highway-to-Hell.JPG - i zapisuję obrazek.


3

Teraz otwieramy program mp3tag. Klikamy w czwartą ikonkę od lewej na górnym pasku (zmień folder) i wybieramy folder, w którym znajduje się piosenka.


4

Teraz zaznaczamy piosenkę, do której chcemy dodać okładkę klikając w nią. Najeżdżamy na kwadracik z płytą na dole po lewej, klikamy prawym i wybieramy "Dodaj okładkę".


5

Następnie wybieramy miejsce, gdzie znajduje się nasza okładka. Teraz zamiast płyty, która oznacza brak okładki, mamy okładkę xD


6

I bardzo ważny krok: musimy wszystko zapisać. W tym celu klikamy w pierwszą ikonę po lewej stronie na górze, czyli dyskietkę. Pojawi się komunikat o zapisaniu.


7

Teraz po włączeniu piosenki na komórce ujrzymy okładeczkę:D. Na zdjęciach możecie zobaczyć piosenkę z i bez okładki. Miłego słuchania:)


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Oczywiście możemy dodawać okładki do piosenek każdego formatu, nie tylko mp3.

  • Mp3tag służy do edycji, więc możemy też wpisywać tytuły, album, datę itp. Należy pamiętać, by zawsze zapisać zmiany!

  • Najlepiej dodawać okładki w niedużej rozdzielczości. Czasem okładka w wysokiej rozdzielczości może się nie pojawić - tak było w moim przypadku.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.11.2010

Komentarze

ok

Ostatnio zmieniony: 2013-05-30 22:35:45

Porada bardzo mi się przyda, mam już dość sprawdzianów jako okładek albumów w telefonie ;). Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniony: 2012-05-30 21:39:41

Jeżeli chcecie poznać inny sposób na dodanie okładki zapraszam: http://www.zaradni.pl/porada/3784,jak_dodac_okladke_do_piosenki_inny_sposob

Ostatnio zmieniony: 2011-01-21 20:18:45