Jak dodać napisy do filmu?

W tej poradzie chciałbym pokazać jak dodać napisy do filmu na dwa sposoby. Może to być rozumiane po prostu jako pobranie napisów i odtwarzanie ich podczas oglądania filmów lub też połączenie ich w jeden plik tak, aby można byłoby oglądać film z napisami np. na telefonie.

 • NapiProject
 • VirtualDub
 • Subtitle Tool + plugin
1

 1. Pobieranie napisów
  Napisy można pobierać na kilka sposobów. Można je znaleźć na różnych stronach internetowych (np. napisy.info) jednak najłatwiejsze według mnie jest pobieranie przy pomocy programu NapiProject. Gdy zainstalujemy ten program, klikamy prawym przyciskiem muszy na film, do którego chcemy znaleźć napisy i wybieramy opcję „Znajdź i dopasuj napisy”. Pobrane napisy są automatycznie dopasowywane do filmu, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemu np. ze złym timingiem.

  NapiProjectmożecie pobrać tutaj: http://twojepliki.eu/aesa9iugppdy.html


2

 1. Nakładanie napisów na film
  Dzięki tej opcji możliwe jest oglądanie filmów z napisami na telefonie czy innym odtwarzaczu. Potrzebne będą nam do tego dwa programy: VirtualDub oraz SubtitleTool i dodatkowy plugin. Całą paczkę możecie pobrać z tego linku: http://twojepliki.eu/zn8kq5yzb4c7.html


3

W pierwszej kolejności uruchamiamy Subtitle Tool aby przerobić napisy pod VirtualDub’a. Klikamy na „Open” i wyszukujemy na dysku plik z napisami. Następnie wybieramy „Save” oraz format „SAS(SubStationAlpha)” i wskazujemy folder w którym napisy mają zostać zapisane. Zamykamy SubtitleTool.


4

Teraz otwieramy Virtual Dub. Wybieram „File -> Open video file…” aby otworzyć interesujący nas film.


5

Następnie wybieramy „Video -> Filtres” i z menu po prawej stronie wybieramy „Add”. W nowym oknie wybieramy „Load” i wyszukujemy pobranego w paczce filtru o nazwie „subtitler.vdf”. Teraz wyszukujemy na liście opcji „subtitler” i klikamy „OK”.


6

W nowym oknie, klikając na button z kropkami wybieramy przygotowane wcześniej przez nas napisy w formacie SSA. Wybieramy „OK -> OK”.


7

Teraz przechodzimy do opcji „File -> Save as AVI…” i czekamy, aż zakończy się cały proces. I to chyba tyle:)


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 03.07.2010

Komentarze

Bardzo cenna porada.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-29 23:15:36