Jak czyścić monitor LCD?

Monitory LCD stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Powodem jest lepsza jakość obrazu niż w przypadku zwykłych, ciężkich monitorów CRT, zajmujących ponadto mnóstwo miejsca na biurku. Są też tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Niestety również i one z czasem się brudzą – czy to od kurzu, czy to od ludzkich palców. Przedstawiam parę słów o ich czyszczeniu.

  • Ściereczki
  • Trochę letniej wody
  • Specjalistyczne ściereczki firmowe
  • Specjalistyczne preparaty firmowe
1

Podstawowym sposobem jest użycie zwykłej ściereczki, zwilżonej letnią wodą. Po przetarciu nią monitora, robimy to samo za pomocą drugiej, suchej szmatki. Obie nie powinny być brudne oraz nie mogą być wykonane z twardego materiału (może on uszkodzić monitor LCD).
Podobnie sprawdzają się ściereczki przeznaczone do czyszczenia okularów. Warto zwrócić uwagę na te wykonane z mikrofibry.


2

Jeśli poprzednie sposoby nie okażą się niewystarczające, w sklepach są do nabycia specjalistyczne ściereczki. Przykładowo firma EMTEC oferuje 20 sztuk (10 ścierek nawilżonych i 10 suchych). Metoda użycia jak w kroku powyżej.


3

Jeżeli komuś nie wystarczą same ściereczki, to może nabyć preparat w piance lub sprayu. Ich zaletą jest możliwość wielokrotnego użycia, a koszt jednego takiego preparatu to około 10 złotych. Dobrze jest stosować materiały do tego przeznaczone, pomijamy więc służące do czyszczenia innych powierzchni, a nawet szkła. Strzeżmy się preparatów opartych na bazie amoniaku.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Powyższe zalecenia można stosować również do monitorów TFT (wbudowanych w laptopy).


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.10.2010

Komentarze