Jak czyścić klawiaturę w laptopie?

Każdemu z nas zdarza się jeść przy komputerze. Więc podam kilka sposobów na czyszczenie klawiatury w laptopie.

1

Na samym początku musimy odłączyć zasilanie laptopa oraz urządzenia peryferyjne które są podłączone do niego. Najpopularniejszym sposobem jest czyszczenie za pomocą sprężonego powietrza które możemy kupić w każdym sklepie komputerowym.


2

Następnym sposobem jest czyszczenie za pomocą wilgotnej szmatki. Szmatka nie powinna być za mokra, podarta jak i podziurawiona ponieważ moga dostać sie do klawiatury nitki z tej szmatki. Po przetarciu klawiatury szmatką odstawiamy komputer na kilka minut aby klawiatura dobrze wyschła.


3

Przy zalaniu klawiatury najlepszym sposobem jest wyjęcie klawiszy z klawiatury i ich umycie. Lecz gdy nie jesteśmy pewni że złożymy ją tak jak była wcześniej proponuje zrobić zdjęcie aby nie było żadnych wątpliwości. Wyjęte klawisze myjemy w ciepłej wodzie z płynem do naczyń. Każdy klawisz przecieramy ściereczką i odkładamy na bok aby dobrze wysechł.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.06.2011

Komentarze

Racja ASYA.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-07 13:44:09

Dla mnie do przyjęcia jest tylko Krok-2. Z tym że tutaj to też raczej z zastosowaniem specjalnej ściereczki przeznaczonej do tego celu a nie szmatki z wodą. Opakowanie takich ściereczek można zakupić raz na rok za 10-20 peelenów.
=
Nieumiejętne użycie sprężonego powietrza może 'wdmuchnąć' część zanieczyszczeń wewnątrz laptopa (na MoBo lub inne podzespoły) i narobić niezłego bigosu.
=
Co do rozbierania klawiatury to chciałabym zobaczyć Autora porady lub Autorów powyższych komentarzy podczas przeprowadzania takiej operacji przykładowo na laptopie AsusG73JW - oczywiście nie na moim !
#
W zależności od modelu laptopa:
Średni koszt profesjonalnego czyszczenia klawiatury w renomowanych serwisach to około 50pln.
Gruntowne czyszczenie i konserwacja całego laptopa to wydatek 100-200pln.
W większości wypadków na wykonaną usługę udzielana jest "mini-gwarancja".
I święty spokój :)

Ostatnio zmieniony: 2012-05-23 16:06:49

Najlepiej wyczyścić klawiaturę wyciągając wszystkie klawisze i przeczyścić folię patyczkiem do czyszczenia uszu nasączonym alkoholem. Trzeba jednak uważać aby nie uszkodzić klawiszy, w takim przypadku polecam stronę klawiszedolaptopa.pl gdzie kupić można pojedyncze sztuki.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-12 00:54:08

Proste a skuteczne

Ostatnio zmieniony: 2011-06-10 19:17:35