Jak bezpiecznie robić zakupy w internecie?

Sieć Internet daję nam obecnie tak wiele możliwości, że udogodnienia idące wraz jej rozwojem są nieskończone. Jednym z tych udogodnień jest możliwość robienia zakupów za pośrednictwem internetu. Często możemy zaoszczędzić, ale musimy też z rozwagą wybierać sklepy internetowe z usług których skorzystamy.

1

Sprawdźmy sklep zanim zamówimy z niego produkty. Najlepiej poszukać opinii na jego temat na forach internetowych lub popytać wśród znajomych.
Jeśli kupujemy poprzez serwisy aukcyjnej, sprawdźmy komentarze na temat sprzedającego.


2

Czytajmy dokładnie na temat kosztów przesyłki zamawianych produktów. Niektóre sklepy niezbyt czytelnie przekazują te informacje o kosztach transportu, warto też doczytać czy decydując się na więcej produktów nie uda nam się oszczędzić na kosztach wysyłki ponieważ przekroczymy pułap, od którego zaczyna się darmowa przesyłka, również kurierska.


3

Przy przesyłaniu swoich danych na temat karty kredytowej sprawdzajmy czy witryna jest zabezpieczona w sposób taki, jak w trakcie transakcji wykonywanych na naszym internetowym koncie bankowym (czyli symbol zamkniętej kłódki przy pasku adresowym oraz na dolnym pasku przeglądarki internetowej).


4

Zapoznajmy się przed zakupem z polityką sklepu dotyczącą zwrotów, wymiany produktów czy możliwości zgłaszania reklamacji. Pamiętajmy przy tym, że niezależnie od zapisów osób prowadzących sklep internetowy kupując produkty przez internet (czy to w sklepie internetowy czy na serwisach aukcyjnych poprzez opcję kup teraz) mamy prawo do 10 dni zwrócić zamówiony towar bez podawania przyczyny.


5

Przy odebraniu paczki w miarę możliwości sprawdźmy jej zawartość, a już koniecznie stan paczki. Jeśli paczka będzie nosiła ślady otwierana bądź zniszczenie opakowania będzie wskazywało na możliwość uszkodzenia produktów przesyłanych w paczce możemy odmówić odbioru paczki. Po odmówieniu musimy koniecznie skontaktować się z osobą, firmą, sklepem od której zamówiliśmy towary, najlepiej wykonać taki telefon w obecności kuriera, który dostarczył nam uszkodzoną paczkę.


6

opis porady


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.07.2009

Komentarze