Jak bezpiecznie logować się w sieci?

Przestrzeganie kilku prostych zasad pozwoli nam na bezpieczne logowanie się w sieci. Bezpieczne logowanie jest szczególnie ważne gdy np. logujemy się do banku.

1

Zacznijmy od hasła. Nie może to być hasło typu 1111 czy qwerty. Unikajmy również dat urodzenia, imion, marki naszego samochodu itp. Najlepiej by hasło miało zarówno małe jak i duże litery oraz cyfry.


2

Raz na jakiś okres zmieniajmy hasło.


3

Nie logujmy się z kafejek internetowych itp.


4

Zadbajmy by nasz komputer posiadał program antywirusowy. Na rynku jest sporo darmowych oprogramowań więc nie jest to problem.


5

Przed wpisaniem hasła i loginu, sprawdźmy czy poprawnie wpisaliśmy adres strony na której się chcieliśmy zalogować (uważać na drobne literówki). W przypadku banków połączenia są szyfrowane i w pasku obok adresu pojawia się kłódeczka.


6

Zamiast wpisywać hasło z klawiatury użyjmy klawiatury ekranowej (keylogger nie będzie mógł odczytać wtedy co wpisano na klawiaturze).


7

Jeżeli nie potrafimy zapamiętać hasła, bo stworzyliśmy ultra trudne :), to nie przechowujmy w jednym miejscu hasła i loginu. Trzymajmy j w rożnych miejscach, to zminimalizuje ryzyko że ktoś nieporządny dotsanie sie na nasze konta.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.02.2011

Komentarze

Dobrym pomysłem jest używanie programów zapamiętujących hasła. Korzyść jest taka że uczymy się tylko 1 trudnego hasła a resztę pamięta za nas program.

Ostatnio zmieniony: 2011-11-11 21:54:52