Jak Apple iPad rozwija wyobraźnię dziecka?Czyli „Poczytaj mi Apple”.

Jeśli chcielibyście aby i wasze dziecko miało frajdę z zabawy iPadem Apple (niekoniecznie grając godzinami w kolejne gry) to musicie odwiedzić wyjątkową księgarnię z ebookami dla dzieci. Księgarnię internetową oczywiście. Bardzo często można tam znaleźć perełki z początku ubiegłego stulecia, gdzie możemy cieszyć oczy niesamowitymi ilustracjami. Teraz już tak się nie rysuje. Jeśli chodzi o literaturę dziecięcą to warto zajrzeć do serwisu ePub Bud, który w tym się specjalizuje. Na razie dominują tam wersje obcojęzyczne. Ale czy ma to znaczenie przy podziwianiu ilustracji? Ebooki można w pełni legalnie pobrać za darmo. Zazwyczaj prawa autorskie do tych publikacji dawno już wygasły. Literaturę w języku rodzimym znaleźć można z kolei w księgarni Projekt Gutenberg. To największa tego typu księgarnia, nie tylko dla dzieci. Dodatkowo sami możemy tworzyć własne ebooki, łącznie ze spisem treści i okładką. Świetna zabawa i pamiątka. Ciekawostka: Historia powstania serwisu z literaturą dla dzieci ePub Bud jest dosyć mroczna. Zaczęło się radośnie, kiedy to właścicielom serwisu narodził się potomek. Niestety kilka godzin po narodzinach dziecko zmarło. Rodzice stworzyli wówczas ebooka opisującego życie ich maleństwa. Niebawem otrzymali od czytelników wiele książek dziecięcych, dzięki czemu mogli stworzyć ten serwis. Druga kwestia to audiobooki. Ale to już temat na kolejną poradę:)

  • iPad Apple
1

Do realizacji porady potrzebne nam jest:
1. Jedno znudzone dziecko
2. iPad Apple
3. Dobre chęci i trochę wyobraźni


2

Zabieramy dziecko w magiczny świat książek. Pomoże nam w tym księgarnia z ebookami dla dzieci (np.ePub Bud). Wybieramy ebooka i pobieramy go z serwisu.


3

Kiedy mamy już ebooka w swoim iPadzie Apple to podziwiamy wspaniałe ilustracje i wspólnie czytamy teksty. Możemy też sami z dzieckiem napisać naszą własną książkę.


4

Bezcenne:)


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Korzystanie z tej porady może przyczynić się do pobudzenia wyobraźni Twojego dziecka:)


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.04.2010

Komentarze

bardzo ciekawie napisane i w pełni się w tym zgadzam

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:45:58

zgadzam się

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 20:43:35

No tak, chyba trzeba się przyzwyczaić, że w przyszłości pewne rzeczy będą już tylko w formacie elektronicznym, w końcu taki jeden komputer może pomieścić całą bibliotekę. Jednak dobrze mieć też papierowe książki... jest w nich coś trwałego :)

Ostatnio zmieniony: 2010-12-23 17:31:39