Instalacja aplikacji z komputera na na urządzenie z androidem

Instalowanie aplikacji na urządzania mobilne wcale nie musi być trudne! Wystarczy naprawdę niewiele, aby cieszyć się najnowszymi grami i aplikacjami na smartfony i tablety. Podpowiemy Wam jak to zrobić!

1

Instalujemy Astro File Manager

Instalujemy Astro File Manager

Zainstaluj aplikację "Astro File Manager" w swoim smartfonie. Aby to zrobić, wystarczy wejść w Sklep Play (dawny Android Market), nacisnąć "lupkę" i wpisać hasło 'Astro'. Po chwili na ekranie pojawi się lista dostępnych aplikacji, z której wybieramy aplikację darmową. Następnie klikamy w okienko "Ok" (albo "zainstaluj") i czekamy, aż apka zostanie pobrana na smartfona.


2

Załączamy aplikację

Odnajdujemy zainstalowaną apkę w liście pobranych plików i jednokrotnie klikamy. Po chwili na ekranie pojawi się licencja, którą potwierdzamy, klikając na "accept". Program działa.


3

Podłączamy telefon do komputera

Podłączamy telefon do komputera

Przy pomocy kabla USB podłączamy telefon do komputera. Następnie uruchamiamy przeglądarkę i w górnym pasku wpisujemy adres: androidpolska.pl Jeżeli chcemy pobrać jakąkolwiek aplikację czy grę, musimy się wcześniej zarejestrować na stronie. Proces rejestracji nie jest skomplikowany, zaś linki weryfikujące konto przychodzą niemal natychmiast po podaniu niezbędnych danych.


4

Wybieramy właściwe aplikacje

Wybieramy właściwe aplikacje

W interfejsie odnajdujemy właściwą zakładkę. Użytkownicy mają do wyboru: Android Gry, Android Aplikacje i TopApps. Na potrzeby niniejszego instruktażu przyjmijmy, że poszukujemy sportowej gry zręcznościowej. Klikamy wówczas w zakładkę "Android Gry", następnie "zręcznościowe" i "sportowe". Po pojawieniu się listy wybieramy odpowiadającą nam grę i wciskamy przycisk "download".


5

Pobieramy grę na komputer

Pobieramy grę na komputer

Aby cała procedura zakończyła się sukcesem, gra musi być w formacie .apk. Jeżeli wszystko się zgadza, wystarczy, że przekopiujemy plik docelowy do naszego urządzenia wymiennego.


6

Odłączamy urządzenie od komputera

Odłączamy urządzenie od komputera

Teraz włączamy "Astro File Manager" i wybieramy aplikację w formacie .apk, którą chcemy zainstalować. Aby potwierdzić procedurę, klikamy opcję "Over App Manager". Następnie, w górnym lewym rogu, odnajdujemy komendę "Install".


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.10.2013

Komentarze